Evde Bakım Maaşı Almak İçin Nasıl Bir Yol İzlemeliyim?

avşar41

Üye
Üye
öncelikle sitede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum bizleri bilgilendirdiğiniz için ben 1979 doğumlu aldığım raporda yüzde seksen ağır özürlü yazıyo iki kardeşim var fakat onlar ayrı yaşıyorlar ben yalnız yaşıyorum ve kirada oturuyorum üç aylık maaşımdan başkada gelirim yok bakım aylığı için müracat ettim bana kardeşin gelsin dediler dediğim gibi kardeşlerim benimle yaşamıyor vede gitmiyorlar durumum çok kötü ben nasıl bir yol izlerim bu konuda beni bilgilendirirseniz yardımcı olursanız çok sevinirim

sinandeniz

Üye
Üye
öncelikle geçmiş olsun allah yar ve yardımcınız olsun sorunuza dönecek olursak evde bakım maaşı alabilmeniz için mutlaka size bakıcı olması lazım birisinin illa birinci dereceden bakıcı olması da çok şart değil ama tabi birde bakıcı olacak kişi size sizinle aynı adreste ikamet ediyor olma şartıda var şöyle birşeyde olabilme ihtimali var ama bu ihtimal çok düşük bir ihtimal kardeşiniz veya herhangi bir akrabanız size yakın oturuyodur yürüme mesafesinde olabilir ama tabi ozamanda memurları ikna etmeniz lazım sizin bakımınızı aksatmayacağına artık memurlar bu konuda illerde farklı farklı davranabiliyo a şehrindeki memur bazı kabul edip onay verirken b şehrindeki memurllar onay vermiyor birde şöyle bir altarnatif var size bakacak bir akraba eş dost yok ise çevrenizden yani arkadaş kolu komşu gibi size bakabilecek olan güvenilir bir tanıdığınızı siz vasi tayin edersiniz e birde sizin ikamette olması lazım yani aynı adreste olma şartıda var bu dediklerimin dışında bir bakıcınız olmaz ise bakım maaşını almanız imkansız ALLAH yardımcınız olsun inşallah sorununuzu halledersiniz

avşar41

Üye
Üye
bilgilendirdiğiniz teşekkür ederim arkadaşlar bakıcı olarak amcamın kızı var bana yakın oturuyor evli ve kocasının üzerine sigortalı gözüküyor olurmu acaba olursa amcamın kızımı müracat edicek yoksa benmi

gülümse_hayata

Üye
Üye
Bakıcı olacak kişinin en az 8 saat sizinle olması bakımınızı aksatmaması gerekmektedir. Bu doğrultuda bakıcınızın gidip müracat etmesi yeterlidir.

Tekerlekli Sandalye