Evde bakım maaşı almak istiyorum ama raporda ağır özürlüdür ibaresi yok.'

atiye

Üye
Üye
annem banyo beslenme yemizligi gibi ihtiyaclarını yapamaz konuşamaz tek tek anlatmaya calısır genelde unutur isimlerimizi bile yüzde 66 verdiler ama agır özürlü deil dediler alamaz dediler merdivenlerden yardımla cıkar uzun yürüyemez rapora itiraz ettim yeniden alacagım ama yinede olmaz dediler ne yapmalıyım

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Raporun oranından ziyade "ağır özürlü" ibaresi olması şartı aranmaktadır, bu sebepten annenizin banyo beslenme ve temizliklerini yapamıyor durumda olması mutlak ağır özürlü olduğunu gösterir ki itraz edip hakem hastaneden yeni rapor almanızı ve ağır özürlü ibareli alınacak raporla başvuru yapılmasında evde bakım maaşı için sağlık durumunun uygun olacagını belirtmek isterim, ama ilk önce yapılması gerekilen iş rapora itiraz edilip hakem hastaneye sevk alıp ordan yeni rapor almaktır, rapor alındıktan sonra bie belirtirseniz yine durumuzu takip ederiz ve size yapmanız gereken ve başvurudaki gerekli süreci anlatırız.

atiye

Üye
Üye
slm benim atiye yaz demiştinide itirazın sonuçu annem yüzde 88.12 agır özürlü raporu verdiler ama yeniden alıncakmış sonoç degişirmi size tşk ederim

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Raporda "sürekli" ibaresi varmı?

Tekerlekli Sandalye