Evde bakım maaşı başvurusunda geçen sürede birikme oluyormu?

kahraman

Üye
Üye
Evde bakım maaşı için başvuru yapmıştık ancak gelir yüksek denilerek reddedilmişti bizim gelirimizde bi yükseklik yoktu aylıksadece babamın 761 lira emekli maaşı vardı birde bi evimiz var ordan 280 lira kira alıyoruz bunun yanında bi gelirimiz yok benim aldıgım 2022 maaşı var 3 aylık 600 budamı dahil ediliyor bilmiyorum, evde annem var babam var benvarım 2 kardeşim okuyor bi abim üniversitede okuyor sizce gelirmiz yüksekmi bence yüksek degil itiraz ettik şimdi geçen başvuruda gelen red ve bu itirazdan sonraki komple kabul edilirse ne kadar birikme olur birikme 2022 maaşındaki gibi olurmu........

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Anlatılan durumda ise eğer geliriniz bi yanlışlık olduğu çok aşikar, zira evde bakım maaşında gelir durumundan red edilmeniz için evde kişi başına düşen geliriniz 363 lirayı geçmesi gerekir. İtirazın yerinde olduğunu ve olumlu sonuçlanacağını düşünüyorum.
Yalnız şu durumu belirtmek isterim evet 2022 maaşında birikme oluyor ancak evde bakım maaşında böyle bir birikme söz konusu degildir, evde bakım maaşı kabul edilmesinin ardından takip eden ay maaşı almaya başlarsınız birikme söz konusu degildir.

Tekerlekli Sandalye