Evde bakım maaşı başvurusunu yaptık bundan sonraki süreç nasıl işliyor?

zend

Üye
Üye
Merhaba;

sitenize ilk defa üye oldum, babam als hastası ve sanırım bizde evde bakım ücretini yeni alanlardan olacağız. Yalnız yazın mayısta başvuru yaptım sürekli gidip geldim ekim ayında eve gelip baktılar ve anneme hesap açın demişler açtık, dosyamızı onayladıklarını söylediler. Bu konuda acemiyiz bundan sonra yapacağımız başka birşey varmı? bekliyormuyuz ve ayrıca istanbuldan başvuru yapmıştık bununla ilgili de bilgi verirseniz sevinirim

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Mayıs ayında dosyanızı onayladılarsa siz haziran ayından itibaren maaşı alıyor olmalısınız hiç maaş almadınız mı? Bankaya bakmadınız mı?

zend

Üye
Üye
Mayıs ayında dosyanızı onayladılarsa siz haziran ayından itibaren maaşı alıyor olmalısınız hiç maaş almadınız mı? Bankaya bakmadınız mı?

yok mayıs ayında ben başvuru yaptım ağustos ayında ziraat bankasından hesap açmasını söylemişler ve kaymakamlığı aradığımda ekimin 10 nunda dosyanın onaylandığını söylediler nerden bakarsanız 7-8 ay olacak ve babam dediğim gibi als hastası ve bu hastaların bakımı ve masrafı çok oluyor üstelik peg takılı mama ile besleniyor bilginiz varsa bana bu konuda yardımcı olursanız bende en azından gerekn yerleri tekrar arıyayım

zend

Üye
Üye
ayrıca yok hiç maaş almadık bankaya baktım ben hiçbirşey yok

gülümse_hayata

Üye
Üye
İlk başvuru yapıp onay verilene kadar geçen süre biraz uzaya biliyor bulunduğunuz ildeki yoğunluğa göre değişebilen bir süreçtir. Fakat onay verildikten sonra muhtemelen en fazla 1 veya 2 ay gibi bir zaman sonra maaşınız hesabınıza yatar. Sizin söylediğinize göre Ekim 10 da dosyanız onaylanmış ve 2 ay olmuş muhtemelen Aralık ayı maaşını alırsınız. İstanbul genellikle ayın 20 sinden sonra yatıyor. Bu başlığı takipte olunuz http://engelliler.gen.tr/f8/2012-aralik-ayi-evde-bakim-maasi-yatan-iller-17092/ İstanbul yattı bilgisi paylaşıldığı zaman hesabınızı kontrol ediniz. Şöyle bir durumda sözkonusudur, bunuda gözden kaçırmayalım İstanbul yattığı zaman bu demek değilki tüm ilçeleri aynı anda yatmıştır. Anadoluyakası, Avrupayakası ve semtlerde genellikle 1 veya 2 günlük farklılıklar olabiliyor bulunduğunuz semt yatmadığı an hemen endişeye kapılmayınız. Umarım ilk maaşınız bir sorun çıkmadan hesbınız yatar.

zend

Üye
Üye
TEŞEKKÜRLER vermiş olduğunuz bilgiler için sağolun iyi çalışmalar

gülümse_hayata

Üye
Üye
Rica ederim.

Tekerlekli Sandalye