Evde bakım maaşı değişikliği hakında bilgi almak istiyorum?

AZAD21

Üye
Üye
ben 3 yıldan beri evde bakım maaşı alıyorum bakıcı olarakta annemi göstermişim? annem şu an istanbulda yani şehir dışında evliyim bakım maaşını eşimin adına almak istiyorum.eşim müracaat ederse bir problem olurmu şu an benim bakım maaşını alan annem şehir dışında? bu aşamada neler yapmalıyım

septik

Editör
Editör
Slm azad aşağı yukarı durumlara vakıfsın yeni yönetmeliğe göre evde bakım maaşı geliride kapsamıyor büyük ihtimalle eşinin üzerine alman evinin gelirini yükseltmiyor burda eşinin üzerine alman da sakınca olmadığını gösterir yinede bir süre beklemeni tavsiye ederim

AZAD21

Üye
Üye
şimdi hanede annem gözüküyor rahmeti babamdan 750 tl emekli maaşı var 5 kişiyiz? kişi başına düşen gelir. 120 tl yi geçmiyecek sanırım 2022 maaşımın keslmesi an meselesi

septik

Editör
Editör
Malesef gelir tesbitine ters gibi görünüyor senin şöle bir şansın var gibi annenin farklı bir adreste ikamet etiğini gösterebilmek gibi
gerçi tam ne nedir bilinmiyor ama

septik

Editör
Editör
Azad bu durum aleyhimize tamamen bunu en azından ben facebook saysasından edebildiğim en ağır şekilde eleştirdim bunu hep hep beraber yapabilirsek belki diyorum bi öare olur

AZAD21

Üye
Üye
kara kara düşünüyorum? annemin kimlik fotokopisi var bende nufusa gidip adrese kayıtlı sistemden çıkramazmıyımmm?????

septik

Editör
Editör
Kimlik fotokopisi ile olacağını sanmam bizzat kendisi başvurmalı yanlız bu bilgiler net değil bi ihtimal olarak söylüyorum inş hayırlısı olsun

AZAD21

Üye
Üye
annemi adresimde silmek istesem olurmu?

septik

Editör
Editör
Aslına bakarsan yeni yönetmelikten anladığım şu hiç bir şekilde kurtulma şansı bırakmamaya gayret etmişler. Hatta ba na garip gelen bir cümle var ki hanede kimse bulunmasa dahi TMK nın yani ki 2022 yasasını alt üst eden 364. maddesi kanunen bakmakla yükümlüsü olan olmayn mevzuu şahsen engelli bireyi yok sayan bi durum engelli isen ailene mecbursun ailen yoksa gelirin yoksa bu maaşa hak kazanma şansı tanır gibi rezil bir durum

AZAD21

Üye
Üye
bu alo 144 sosyal yardımlaşma vakfının sitesimi yani çağrı merkezimi ben evliyim 2 çocuğumda var benim durumumu sorguladığında ben hanedeki kişi sayısınıda sordum? hanedeki kişi sayısında annem gözükmedii? normalde 5 kişiyiz çağrı merkezindeki memur 4 kişi olduğumuzu söylediii? yani aile tablosunda ben annemden ayrı gözüküyorum ama aynı hanede ikamet ediyoruzzz? tcmi sorguladığında annem çıkmadııı

septik

Editör
Editör
Bu iyi haber gibi eğer e-devlet annenizin kimlik nosu ve şifresi ile girip adresine bakman yeterli sizinle aynı adreste görünüp görünmediği çıkar sanırım sydv de alt yapı e- devlet kişisel bilgileri sorgulayabiliyor ve buradan çıkan sonuçlarla hareker edecek çünkü takip edebildiğim kadarı ile her güncel hareket e- devlette mevcut

AZAD21

Üye
Üye
benim e.devlet şifrem var? nerden gireceğm ne şekilll anneminkini bilmiyorum edevlet şifresini fakat benim e. devlet şifrem varrrr?

septik

Editör
Editör
Senin şifren senin bilgilerini açar annenin sende olduğu gibi şifresi olması gerekir en yakın postahaneden annele beraber gitmen halinde verilir oradan annene ait adres kaydını öğenebilirsin bakın bu adresin farklı olması son yönetmeliğe göre alcağınız maddi yardımı garantilemez şu an için sadece fikir yürütüyoruz. Madem pazartesi günü gideceksiz durumu nasıl değerlendirileceğini aktarır san diğer bu konuda sorun yaşayanlara çözüm olursun

AZAD21

Üye
Üye
tamam kadeş işin aslını öğreneceğim? inşalah hepimiz için hayırlı olurrr

gülümse_hayata

Üye
Üye
Bakıcı değişikliği için yeni ve eski bakıcı kuruma giderek bakıcı değişikliğini orada gerçekleştirmeli anneniz şehir dışındaymış bu durumda bakıcı değişikliğini yapmanızda sorun yaşayabilirsiniz. Kurum eski bakıcınında orada olmasını isteyecektir.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Gözünüzün korkmasına neden olacak bir şey yok. Standart bir uygulama. Bahsettiğiniz "bireysel bakım planı" engelli bireyin günlük bakımının anlatıldığı bir plan. Haftada 1 banyosu yapılacak, tırnakları kesilecek vb gibi...

aysun irem

Üye
Üye
çok teşekkür ederim Halil bey ne bileyim şartları okuyunca bir onu anlayamadım.bir soru daha sorabilirmiyim benim oğlumun beyninde tümör var %70 özrü var ancak yatalak değil çok şükür.yani nöbetlerimiz denge problemlerimiz olmadığı zamanlarda normal çocuklar gibi sokaktada oynuyor bende komşuma geçebiliyorum denetlemere geldiklerinde Barış veye ben evde birimiz olmadığında bir sorun olurmu?

Tekerlekli Sandalye