Evde bakım maaşı engelinin kendisine verilsin

imq

Üye
Üye
slm arkadaşlar evde bakım maaşı birçok kişinin tek geçim kaynağıdır ama illaa başka birinin adınamı verilmesi lazım şimdi diyeceksiniz adı üstünde bakan kişie yerilir ben orta pedik engeliyim kaza geçirdim başka birinin bağlamak istemiyoru aylemden biride olasa...keşke devlet o parayı direk engelinin kendisine verse başka kişiye muhtaç etmese veriyor ama diğier taraftada diyor size başka birinin 7-24 başında duracak...o parayı engeliye verse engeli istediği gi kulansa olmazmı...bununla ilgili çalışma varmı bilmiyorum yoksa ilgili arkadaşlar bişeyler yapsa keşke sağlıcakla....

gülümse_hayata

Üye
Üye
Devlet zaten engellisine bir maaş veriyor evde bakım maaşı engellisine baktığı için çalışamayana verilen bir sosyal yardım. Bu paranın engelliye verilmesi için bir çalışma bildiğim kadarıyla yok zaten olmasıda biraz garip olur gibime geliyor. Ayrıca aynı evde yaşayan yani aileden birine verilen bir para dolayısıyla ortak giderler için kullanılıyordur yani ha engelli almış ha ona bakan annesi ablası vs... pek bir fark göremiyorum ben ama tabiki bunu kötüye kullananlarda vardır ama her işte olduğu gibi bundada istisnalar olacaktır artık oda parayı alanın vicdanına kalmış.

imq

Üye
Üye
devletin engelilere verdiği 3 aylık maaşı diyorsan o neye yeticek...evde bakım için aylemden ayrı başka bir ilde yaşıyorum 2 kişiyiz evde ben ve abim evde bakım abim adına 630 tl neye yeticek 450 kira mutfak ve benim masramım ufak giderler sayarsam oda 500 tl e nasıl olucak devlet 630 telesiyle nasıl geçinicez devlet abime diyor çalışma engelinin yanında ayrılma 7-24 bakıcıyıda benle bilikte angeli ediyor mantıksız demişsin niye matkısız?

gülümse_hayata

Üye
Üye
Mantıksız demedim garip olur dedim engellisine bakmak için çalışamayan kişiye verilmeyip engelliye verilmesine garip olur dedim bu benim fikrim herkezin düşüncesi kendine bu benim düşüncem

Tekerlekli Sandalye