Evde bakım maaşı hakkinda

alas

Üye
Üye
Merhaba eşim malulen emekli 100 de 98 engelli evde bakım maaşı alıyorum 5 kişilik aileyiz kiraciyiz fakat büyük kızım gelir yetmeyince aciktan okumaya karar verdi vodafone girdi ssk yapılacak evde bakım maaşım kesilir mi ne gibi bir işlem olur

R

rahim

Guest
Merhaba eşim malulen emekli 100 de 98 engelli evde bakım maaşı alıyorum 5 kişilik aileyiz kiraciyiz fakat büyük kızım gelir yetmeyince aciktan okumaya karar verdi vodafone girdi ssk yapılacak evde bakım maaşım kesilir mi ne gibi bir işlem olur

eve giren gelirleri tek tek yaz site görevlisi arkadaşlar hesab yapıp cevap verirler.bu arada bakıcı kim belirtirseniz iyi olur.kızınız işe girince kaç lira alacak eşiniz kaç lira emekli maaşı alıyor vb eve giren tüm gelirleri yazınız.sadece bakım maaşını yazmayınız.

posmeh

Üye
Üye
toplam eve gelen geliri evde bulunan kişi sayısına böl 849 geçiyorsa kesilir geçmiyorsa kesilmez

alas

Üye
Üye
Kişi başına mı 849 lira

alas

Üye
Üye
Bakici benim ve maaşı asgari ücret 1400

R

rahim

Guest
Kişi başına mı 849 lira

evet kişi başı aylık gelir 847 lira şu an için ,2018 yılında bu oran değişibilir.asgari ücrette artış olursa değişir.şu an için sizin eve giren toplam aylık gelir 847*5 =4235 tl ye kadar olabilir

alas

Üye
Üye
Çok tşk ettim hesapladım 3500 lira giriyor bu durumda

R

rahim

Guest
Çok tşk ettim hesapladım 3500 lira giriyor bu durumda

yazdığınız rakama işe girecek kızınızın alacağı parada dahilse gönül rahatlığı ile işe girebilir.dahil değilse sıkıntı yaratır.iyi günler

Tekerlekli Sandalye