Evde bakım maaşı için eve incelemeye nekadar sürede gelirler?

gresunlu

Üye
Üye
slm dün gittim sosyal hızmetlere kişi başina düşen gelırı aştıgım ıcın kestirdigim maaşı dilekce vererek tekrar baglanmasını istedim sosyal hizmette calışanlar eve arkadaşlar gelecek dedi artk nezaman gelirler kimbilir bununla ilgili bilgisi olan varmı acaba nezaman gelirler artık sosyal hızmetten gelen görevliye kaldı işimiz

gülümse_hayata

Üye
Üye
Buna net cevap vermek oldukca zor bulunduğunuz ildeki yoğunluğun, kurum çalışanlarının insiyatifi , düzenli çalışmaları herşey sürenin uzayıp yada kısalmasına etkendir. Bu nedenle 15 günde olur 1 ayda net birşey söyleyemeyiz.

SÜLO

Üye
Üye
tv de izlemiştim
ağır özürlü kısmında evet yazıosa
evine falan gidilmeden maaş bağlanıo demişti

gresunlu

Üye
Üye
yanı yine magdur olan biziz şimdi bekle dur memur gelcek maaş baglanacak artık onların keyfine kaldık gelcekmi gelmicekmi ve gelene kadar evdemı beklıcez evde esırmi olacagız ya biz dışardayken gelirse nası haberdar olacagız binada gündüz bizden başkakimse olmuyo nası bi iş bu anlamadım arkadaş biri 40 gün biri 2 ay demiş şimdi bu zamana kadar evden bıyere gıdemeyecekmiyiz ya gıdersek gelirlerse nası ögrenecegiz geldıklerini

gresunlu

Üye
Üye
banka hesap işi nası oluyor ben eski maaş aldıgım hesabı kapatmadım

gülümse_hayata

Üye
Üye
Gelip evde bulamazlarsa size bunu birşekilde bildirirler sonrasında tekrar gelirler dilerimki böyle tekrarlara luzum kalmadan biran evvel gelirler ama daha öncede belirttiğim gibi ve arkadaşlarında dediği gibi süre net değil buna hiç birirmiz şuzaman gelir diyemeyiz.

Zaten incelemeye gelinip olumlu sonuç çıkarsa size hesap açmanızı söylerler önceki hesap kapatıldığına göre muhtemelen yeni bir hesap açmanız gerekecektir.

Hsnslmz

Üye
Üye
Arkadaslarin soyledigi gibi eger ki bu yila ait kisi basi aylik gelir duzeyini gecmiyorsaniz ve raporunuzda agir engelli bolumunun tam karsininda evet yazili ise tek yapman gereken beklemek. Cunku her sehir icin farkli olabiliyor memurlarin gelmesi. Kimi yerde denetlenecek kisi sayisi cok az oldugundan minimum 15 gunde kimi buyuk sehirlerde ise 45 gunu bulabiliyor. Bizede 38 gun sonra geldiler.

NOT: bu bilgi isinize yarar mı bilmiyorum ama bize geldiklerinde evide gezdiler ve hastayida mumkun oldugunca fazla incelediler halbuki tum kurallara uyumluyduk gelir rapor vs. Epey kararda beklediler. Sonradan ogrendigimde sözde hasta rapor yuzdesine gore daha saglikli gorunuyormus ve oturdugumuz ev daire oldugu icin bizim gelirimize uygun bi ev degilmis. Ekstra gelir oldugundan suphelenmisler. Aslinda aparttiklarinin farkindayim evin guzelligi esyalari falan incelemekte ama yinede boylesi tuhaf memurlara denk gelinebiliyor. Bu arada bunu yapan 3 memurdan sadece biriydi.....

gresunlu

Üye
Üye
ben istanbuldayım ve beklemekteyım artık nezaman gelir bırde şimdi burda karvar bu sogukta cıkmazlar artık bekle babam bekle desenize memurların insafına kaldık benım icerdeki raporumda agır engelli yerınde EVET yazıyordu kişi başına geliri aştıgım icin 7 ay önce durdurdum şimdiaskerı ücret yukselınce kurtarıyoruz iki kişiyiz eşim ve ben 1402 tl malulen emekli maaşım var sadece.hasan arkadaş evdeki eşyalara bakıyor memurlar dıyor ne yanı şimdi evde plazma var lüksemı kacıyor valla nedesek boş bekleyip görecegiz şuan kış bıyere cıkamıyoruz keske şu aralar evdeyken gelseler yoksa gelene kadar bıyere cıkamıyacagız

Tekerlekli Sandalye