Evde Bakım maaşı için her yıl dosya yenilemek şart mı..

negatif

Üye
Üye
Evde Bakım maaşı için her yıl dosya yenilemek şart mı.. tekrar sağlık raporu çıkarmak gereklimi

alakasi

Üye
Üye
süreli bir rapor verilmedi ise sürekli raporunuz var ise gerekmez 1 senelik rapor verdilerse yenilemeniz gerekir

negatif

Üye
Üye
evde bakım maaşı için yeniden evraklar düzenlecekmiş öncesinde eve kağıt geliyormuş. verilen tarihe kadar evrakların shçek e verilmesi gerekiyormuş.böyle bir duyum aldım. benim çocuğuma otizm tanısı kondu ve sürekli raporumuz var. 2008 yılından beri evde bakım maaşı alıyorum. yalnız adrese bir kağıt gelmedi bi arkadaşımda evde bakım ücreti alıyordu onada kağıt gelmiş evrakların verilen süre içerisinde yapılıp tekrar shçeke gönderilmesi durumunda arkadaş verilen süre içinde evrakları vermemiş maaşı 2 aydır verilmiyor. böyle bir gerçek varmı tekrar evraklar yeniletip verilecekmi shçeke. teşekkürler.

alakasi

Üye
Üye
evde bakım

kurum tekrardan isteye bilir insafiyetine kalmış istenen evrakları teslim etmez seniz tabikide kesilir muhakkak istenenlerin tamamlanması gerek

gülümse_hayata

Üye
Üye
negatif

Şayet raporunuz süreli ise süresi dolmadan 1 ay evvel rapor yenilemek için müracatta bulunun süreniz dolana kadar raporunuz yenilenmiş olur dolayısıylada maaşınızda bir kesilme sözkonusu olmaz. Raporunuz süresiz ise zaten herhangi bir şeye gerek yok maaşınız eğer gelir durumunuzda bir değişik yok ise devam edecektir.

ahmtkymz

Üye
Üye
Benim annemin raporu %94 ağır engelli evde bakım için müracaat ettik ve kabul edildi. yalnız rapor süresi 5 yıl ve daha fazla yazıyor. Bu sürekli olduğu
anlamına mı geliyor yoksa 5 yıl dolarsa yeniden rapor çıkarmak mı gerekiyor?

Tekerlekli Sandalye