Evde bakım maaşı kesilirmi?

negatif

Üye
Üye
öncelikle selamünaleyküm istanbulda yaşıyorum ben 5 senedir evde bakım ücreti alıyorum geçen gün sosyal hizmetlerden evime geldiler genel araştırmaymış oğlum otizm engelli bana sorular soruldu evde çalışan varmı vs biz 5 kişilik aileyiz çalışan tek kişi eşim kirada oturuyorum. maaşa bağlanırken eşim işciydi şimdi ortak işyeri açtı onun bilgisini verdim görevli bayana oda iş yerinden kar ve zarar dökümanı istedi.asgari ücretin 540 geçmemesini söyledi bayan bende pazartesi gidip sosyal hizmetlere istedikleri evrağı vrecem acaba evde bakım maaşı kesilirmi eşimin ortak işi olduğundan cevap verirseniz memnun olurum.

gülümse_hayata

Üye
Üye
Şayet aylık geliriniz kişi başına bölündüğü zaman 540 tl geçmiyorsa bakıcı olarak belirlenen kişi çalışmıyor engellinin bakımını aksatmıyorsa maaşı kesmeleri için bir neden yok.

negatif

Üye
Üye
açıklama için teşekkür ederim bakıcısı benim çalışmıyorum oğluma otizm tanısı konuldu raporumuz ağır engeli ve sürekli

hekimoğlu

Üye
Üye
açıklama için teşekkür ederim bakıcısı benim çalışmıyorum oğluma otizm tanısı konuldu raporumuz ağır engeli ve sürekli

öncelikle geçmiş olsun eşiniz ortak iş yeri açtıysa vergi kaydı gerçek gelirse mebla yüksek olur ama basit usul ise sorun çıkacağını sanmıyorum şunuda sosyal hizmetlere bildirin ortak iş yeri olduğu için kazancın size yüzde 50 veya yüzde 40 mı anlaştılar belirtin.eger kesilirse bu formda belirtin başka bir fikirlede bu işi çözersiniz sanırım .

Tekerlekli Sandalye