Evde bakım maaşı rapor yenileme

fatsam52

Üye
Üye
1 sene önce aldığım %80 raporum var geçen sene başvurdum eve gelen heyet onay vermedi itiraz ettik seneye yine başvurun dediler şimdi yeni raporlamı başvurmak lazım yoksa 1 sene önce aldığım rapor geçermi ?

R

rahim

Guest
raporunuz sürekli kısmı işaretliyse yeni bir rapor almanıza gerek yok.eğer raporunuz süreli ise yani 1 yıl 2 yıl gibi süreleyse süre bitiminde yeni rapor almalısınız.sanırım anlatabildim.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Heyet neden dolayı size red verdi gelir durumu mu yoksa rapor mu gerekçesi neydi

fatsam52

Üye
Üye
ağır derecede akciğer hastasıyım ve akciğer nakli uygun görüldü fakat risk yüksek olduğundan olmuyorum zaten olmakta zor uygun nakil bulmak devamlı okjijen almam lazım evde ve başka bir nefes açıcı cihaz bir sürü ilaçlar bazen hastanede yatmalar ama elim ayağım tutuyor çok şükür o yüzden red geldi bende bazıları gibi kalkamıyorum tutamıyorum demedim ama kalksam nolacak 2 adım atsam nefes alamıyorum koah hastasıyım bilirsiniz bunu engel olarak görmediler demekki ama %80 rapor var tamam bunada el kol tutuyor der vermezler ama maalesef sağda solda bu bakım maaşını alıp benden sağlam ne insanlar duyuyoruz herşeyden önce Allah kimseye bu akciğer hastalığını vermesin en kötüsü bu bazen nefes alamayınca kendimi öldürmek istiyorum kendime gelince yaşamak ne kadar güzel diyorum

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Anlıyorum kardeşim evet sanırım sizin rapora gerekli ibareleri düşmemişler o bakımdan yeni rapor alarak şansınızı deneyin, raporu alırken evde bakım parası için aldıgınızı belirtin, eger gerekli raporu alırsanız bana ulaşın eve gelen heyete ne söylemeniz gerektigini ben genel anlamda anlatırım size, raporu alın raporda agır özürlü kısmında evet yazması lazım, eger gerekli raporu alırsanız ulaşın bana.

sinandeniz

Üye
Üye
yani neyazıktırki burası Türkiye ve benim memurum işini bilir sistemiyle yürümekte işler akıl erdirmek mümkün değil

madem eve gelen heyet rapor olduğu halde red edebiliyor ise neden rapor işkencesi çektiriyorsunuz madem öyle sadece eve bir heyet gelsin baksın yazsın çizssin olur veya olmaz desin çeksin gitsin raporda çıkartılmasın böyle saçmalıklar ancak bizim ülkemizde olur adamın ;%80 ağır özürlü ibareli raporu var ama neymiş ayağa kalkabiliyor diye red ediyorlar ozaman açık açık dicek kardeşim ben ancak bu evde bakım maaşını yatalak ve tekerlikli sandalyedekilere veririm hiç olmazsa insanlar boş yere ümitleniote okadar uğraş vermez allah yar ve yardımcımız olsun inşallah birgün herşey engelli için çok ve çok güzel olur tek temennimiz

fatsam52

Üye
Üye
Mehmet abi rapor %80 ve ağır özürlü evet yazıyor birde sürekli rapor galiba yeniden heyete girip birkaç puan yükseltmek lazım öyle dediler şimdi tekrar heyete girmeyi düşünüyorum sonra size ulaşırım teşekkürler

gülümse_hayata

Üye
Üye
Allah şifalar versin fatsam raporunuz %80 ve ağır özürlü ibaresi mevcutsa ki öyle diyorsunuz sorun rapordan çıkmamıştır. Sizin genel görünümünüz bakıma ihtiyac olmadığı izlenimi uyandırıp heyet böyle bir karar vermiştir. Tabiki gelir durumuda var şayet kişi başı düşen miktar 487 tl geçmemiş ise geriye sadece heyetin sizin bakıma muhtaç olmadığı yönünde karar vermesi kalıyor. Siz tekrar müracatınızı yapınız.

kosovali1

Üye
Üye
bir rapor sureklise ömür boyumu kullanılabilir yoksa bir sure sonra yenileme zorundamı kalınır

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Raporun üzerinde süreli veya süresiz olduğu yazar. Süresiz ise süresizdir zaten. Süreli ibaresi varsada ne kadar sürede yenilenmesi gerektiği yazar.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Raporun sürelimi yoksa süresiz mi olduğu raporun üzerinde yazar. Hastalık-sakatlığa göre raporun süreli veya süresiz olacağı değişir. Her rapor için süreli veya süresiz diyemeyiz.

Sevcan1989

Üye
Üye
Selam arkadaşlar.benim annemin raporu %59 du ama suresi 5 yil agir özürlüydu rapaoru yeniledik %65 surekli agir ozurlu degil verdiler.bizim bakim maasi kesilecegi solendi kesilmemesi icin benim ne yapmam gerekiyo bana lutfen bi akil verin

ramke84

Üye
Üye
Özür durumuna göre tüm vücut fonksiyon kaybı oranı % 40 nin üzerinde olduğu tespit edilen özürlülerden; beslenme, giyinme, yıkanma ve tuvalet ihtiyacını giderme gibi öz bakım becerilerini yerine getirmede, kendi başına hareket etmede veya iletişim kurmada zorluk ya da yoksunluk yaşadığına ve bu becerileri başkalarının yardımı olmaksızın gerçekleştiremeyeceğine tıbbi olarak karar verilen kişiler"AğırÖzürlü sayılır.

Ağır özürlü ibaresi için bu şartlara uyduğunuzu düşünüyorsanız, İl Sağlık Müdürlüğüne itiraz edip başka bir hastaneye sevkinizi isteyebilirsiniz.

kolera

Üye
Üye
Otizmli 13 yaşında raporda ağır özürlü evet yazıyor eve bakmaya gelenlerin alamaz deme durumu olabiliyor mu acaba?

ramke84

Üye
Üye
Her ne kadar raporda ağır özürlü ibaresi isaretli olsada eve gelen memurlarin kendi gozlemlerince beslenme, giyinme, yıkanma ve tuvalet ihtiyacını giderme gibi öz bakım becerilerini yerine getirmede, bu becerilerini başkalarının yardımı olmaksızın gerçekleştirebilecegine kanaat getirip kendilerinin insiyatiferini kullanma hakkı mevcut olup olumsuz karar verebilir.

okatur

Üye
Üye
Bendede eski rapor var üzerine bakmadım umarım süreklidir rapor sürekliyse onunla başvurulabilirmi bakım parası için, cevabınız için teşekkür ederim

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tekerlekli Sandalye