Evde bakım maaşı, vakıf aylığı ile birleştirilip verilecekmiş. Ne kadar doğru.?

by_handsome25

Üye
Üye
merhaba halil abi şöyle bır sorum olacak bakım parasının tamamen kalkacagını soyluyorlar vakıf aylıgı ıle bırleştırılıp oyle verilecekmış ne kadar dogru acaba ve birde işkur kurumunun acmış oldugu ucretlı meslekı egıtım kursları ıcın sıgorta yapıyormuş acaba bunun bakım parasına etkısı varmı saygılar...

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Yok yok tamamen asparagas bir duyum, zaman zaman kurumlardan alakası olmayan ve birinci agızdan söylenmemiş böyle söylentiler hep çıkar böylesi önemli bir duyumu yetkili agızlardan duyarsak sitemizde yayınlarız merak etmeyin.

by_handsome25

Üye
Üye
tşk ediyorrum abıcım pekı bu işkur kurumunun duzenlemiş oldugu meslekı eğitim kursları sıgırta yapıyor acaba bunun bakım parasına etkısı varmı acaba

F

Fırtına

Guest
by_handsome,

bakım parasına etkisi var mı acaba.............
derken; sigortalı olmanın, evde bakım maaşına, olumsuz yönde bir etkisi yok.. evde bakım maaşı almanın şartları; ''ağır özürlü..'' raporu olması gerekiyor.., zorunlu ihtiyaçlarını (tuvalet, banyo, vs gibi..) başkasının yardımı olmadan yapamıyor olması gerekiyor.., ve aile de kişi başına düşen gelirin 400 tl'yi geçmiyor olması gerekiyor..

by_handsome25

Üye
Üye
ablacım bu işkur kurumunun yapmış oldugu ucretlı meslekı eğitim kusları ıcın sıgorta yapıyormuş bunu demek ıstıyorum eger yapıyor ıse bakım parasına etkısı olur mu

Tekerlekli Sandalye