Evde bakım maaşı ve 2022 maaşı alanların sağlık giderleri için yeşil kart hakkında?

aydogdum1

Üye
Üye
Engelli Yeğenim Celal AYDOĞDU için yazıyorum.
Kendisi % 98 RAPORLA 2022 den maaş almaya başladı ve eşi de yine 2022 den EVDE BAKIM MAAŞI almaya başladı. Engelli Yeğenim Asker iken BEYİN KANSERİ TÜMÖRÜ nedeniyle BEYİN AMELİYATI oldu ve şimdi Yürüyemiyor ve konuşamıyor,Kendisi evli ve bir çocuk babası.
1. Yeğenim için YEŞİL KART müracaatı yaparsak KENDİSİNİN ve EŞİNİN 2022 MAAŞLARI KESİLİR Mİ ?
2. Engelli Yeğenim için Mehmetcik Vakfına yardım yada maaş bağlanması için müraccat ettik eğer kabul edilirse KENDİSİNİN ve EŞİNİN 2022 MAAŞLARI KESİLİR Mİ ?
3. EN ÖNEMLİSİ ; Yeğenimin Engelli olmadan evvel 3 YIL 9 AY SSK ' lı olarak çalışarak 1369 gün SSK lı olarak çalışmışlığı var ve 443 gün de ASKERLİĞİNİ SAYDIRIRSAK = TOPLAMDA 1812 GÜN EDİYOR; Bu durumda yeğenim SGK'dan emekli olabilir mi ?

İLGİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM ALLAH ( C.C ) SİZ VE SİZİN GİBİ KARDEŞLERİMİZİN YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN

İsen Buga

Üye
Üye
3. sorunun cevabı net verilmesi amacıyla... hangi yıllar arası SSK.lı idi?

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Yeşil kart almanın 2022 maaşına ve evde bakım maaşına engeli olmaz ve maaşlarınız kesilmez derhal başvuru yapıp yeşil kart alabilirsiniz.
Mehmetçik vakfından alacağınız maaş 2022 maaşı ve evde bakım maaşına engel degil, (bu konuda mehmetçik vakfından 3 ayda 2000 lira alan bir arkadaşım var aynı zamanda evde bakım maaşı ve 2022 maaşı alıyor bu 3 maaş birlikte alınıyor ve sorun olmuyor bu konuyu tamamen arkadaşımdan dolayı yazıyorum yinede malmüdürlüğüne sorunuz)
Emeklilik için emeklilik girişi primleri ve baglı oldugu sandığı belirten bir yeni konu açarak aşagıdaki başlıktan sorunuz ki konular ve başlıklar karışmasın lütfen.
Engelli Emekliliği

Tekerlekli Sandalye