Evde bakım maaşı yardım

Eluime

Üye
Üye
Merhaba benim kardeşim down sendromlu yaşı 21 vasi abisi olarak benim fakat raporumuzda ağır engeli yok yeni rapor çıkarsam olur mu yoksa mevcut rapora itraz mı etmem lazım

Özge52

Üye
Üye
Merhaba benim kardeşim down sendromlu yaşı 21 vasi abisi olarak benim fakat raporumuzda ağır engeli yok yeni rapor çıkarsam olur mu yoksa mevcut rapora itraz mı etmem lazım
Raporda tam bağımlı yada kısmi bağımlı diye bir yazı varmı

emmolu

Üye
Üye
evde bakım maaşı için ilk şart rapor eskı ıse ağır engellı yeni alınmışsa ya da 2 3 yıllık ise tam bağımlı yazması gerekıyor.sizinkınde yazmadıgı için ebm alamazsınız
rapor yeni değilse eskı ıse yenı rapor için başvuru edersınız.yok rapor çok yeni ise itiraz edersınız rapora sizi başka bir hastaneye sevk ederler ordan aldıgınız raporda tam bağımlı olmazsa bir itiraz hakkınız daha var ve o ıtırazda sizi hakem hastanesıne sevk ederler ordan alacagınız rapor sonucu ne olursaolsun o geçerlı olur itiraz hakkınız biter. bununla birlikte süresini bilmıom ama bi müddet sonra yenıden başvuru edebilionuz

septik

Editör
Editör
Arkadaşlarımızın açıklamalarına ek olarak, son aldığınız sağlık raporuna, rapor elinize geçtikten en son 30 gün sonrasına kadar itiraz etme hakkınız var, son rapordan 6 ay geçtikten sonra yeni rapor alma hakkınız var.

Eluime

Üye
Üye
Bizim raporumuz üstünden 7 yıl geçti o zaman gidip yeni rapor çıkarta bilirim teşekkürler bilgi için

Tekerlekli Sandalye