Evde bakım maaşi

Erdal olgun

Üye
Üye
Slm evde dört kişiyiz ve abim engelli iş değişikligi yaptım ve maaşımla birlikte kişi başı geliri arıyorum ben başka bir adreste ikamet etsem gelirim hane hesabına eklenirmi oturduğumuz ev kira bu gelir hesabından düşülürmü kontrol beraber mesela 6800_1250=5550 olarak mı hesaplanır teşekkürler

septik

Editör
Editör
Evde bakım maaşlarında kira gideri gelirden düşülmüyor malesef.

4 Kişi x 1705 tl gelir krıteri = 6820 tl aşılmıyorsa, bakım maaşı bağlanır.

Siz engelli ile aynı adreste değilseniz 3 kişi x 1705 tl krıter = 5115 tl aşılmamalı.

Evde bakım maaşı müracaatlarında engellinin adresinde kimler kayıtlıysa onların sayısı ve geliri dikkate alınır.

Erdal olgun

Üye
Üye

Siz engelli ile aynı adreste değilseniz 3 kişi x 1705 tl krıter = 5115 tl aşılmamalı.

Evde bakım maaşı müracaatlarında engellinin adresinde kimler kayıtlıysa onların sayısı ve geliri dikkate alınır.
Ben bekarım farklı adreste ikamet etsemde benim maaşım dikkate alınmazmı yani evli olan kardeşimin yanında ikamet etsem olurmu

edo24

Üye
Üye
Ben bekarım farklı adreste ikamet etsemde benim maaşım dikkate alınmazmı yani evli olan kardeşimin yanında ikamet etsem olurmu
evde bakım maaşında hanede olan kişi sayısı vr o eve giren gelir hesaplanır siz başka adreste olursanız maaşınız hesaba dahil edilmez engelli ile birlikte yaşayanları bağlar

Yasin42

Üye
Üye

Selamün aleyküm arkadaşlar Bizim aile de 5 kişi yaşıyoruz. ben Evde bakım maaşı ve 2022 maaşı alıyorum. Sorum: Ben hayırlı bir yola gireceğim nasipse evlenmeyi düşünüyorum, evlenirsem maaşlarım ikisi yada biri kesilir mi yoksa kişi başı gelir ile mi alakalı lütfen doğru cevap verin

septik

Editör
Editör

Yasin42

Hayırlı olsun, isteyen herkese nasip olsun inş. Neden maaşım kesilir kanısına vardınız anlayamadım, Evde bakım veya 2022 engelli maaş krıterleri bellidir sağlık rapor oranınız uygun olacak, gelir krıteri uygun olacak, başka bir engel taşıyan konu yok rahat olun.

Yasin42

Üye
Üye

Yasin42

Hayırlı olsun, isteyen herkese nasip olsun inş. Neden maaşım kesilir kanısına vardınız anlayamadım, Evde bakım veya 2022 engelli maaş krıterleri bellidir sağlık rapor oranınız uygun olacak, gelir krıteri uygun olacak, başka bir engel taşıyan konu yok rahat olun.
Teşekkür ederim

Tekerlekli Sandalye