Evde bakım maaşım kesilmesi

S.karaman

Üye
Üye
Merhaba ben evde bakım parası maaşı alıyordum bana bu ay paranız kesildi gerekçe olarak ta bakım eksikliği dediler gittim sosyal hizmetlere bana iki defa geldiğimizde evde olmadiğini en son geldiğinde kardeşimin eşyalarının olmadığını gibi sözler söyledi ve bana 3ay beklememi ve dilekçe yazarsın dediler ben bunu anlamadım benim konumu anlatayım size benim kardeşim zihinsel engelli benim evin karşısında annemle babamın evi var annem 160 kilo civarında ancak kendine bakabiliyor babamda sağ tarafına felç geldiği için onlarda kaldık 3 ay boyunca ben bunu iletmedim o konuda bilgim yoktu bazen kardeşim onlara gidiyor ben onun suyuna gitmek zorunda kaliyom.benim sorum size önceki maaşları benden alirlarmi bu beni endişelendiriyor benim annem ve babam kardeşime bakamazlar benim de durumum yok iyi derecede sizce ne yapmalıyım ilginize teşekkür ederim

gülümse_hayata

Üye
Üye
[MENTION=21247]S.karaman[/MENTION]

Malesefki kontrol için 2-3 kere gelip adreste bulunmaması halinde maaş kesiliyor. Şayet böyle bir durumunuz oluştuğu zaman bunu kuruma bildirmiş olsaydınız hem maaş kesilmezdi hemde bu strese girmemiş olurdunuz. Siz durumu anlatır bir dilekçe ile kuruma tekrar başvurunuz maaşları geri alma durumuna gelirsek gerçeğe uygun olmayan belge ve rapor dan oluşan sorunlar için geri ödeme isteniyor sizin durumunuzda bunu isterlermi bilemiyorum. Dediğim gibi siz bir dilekçe yazıp durumu anlatın ve maaşın yeniden bağlanması talebinde bulunun.

S.karaman

Üye
Üye
[MENTION=21247]S.karaman[/MENTION]

Malesefki kontrol için 2-3 kere gelip adreste bulunmaması halinde maaş kesiliyor. Şayet böyle bir durumunuz oluştuğu zaman bunu kuruma bildirmiş olsaydınız hem maaş kesilmezdi hemde bu strese girmemiş olurdunuz. Siz durumu anlatır bir dilekçe ile kuruma tekrar başvurunuz maaşları geri alma durumuna gelirsek gerçeğe uygun olmayan belge ve rapor dan oluşan sorunlar için geri ödeme isteniyor sizin durumunuzda bunu isterlermi bilemiyorum. Dediğim gibi siz bir dilekçe yazıp durumu anlatın ve maaşın yeniden bağlanması talebinde bulunun.

İlginize teşekkürler dilekçeyi oradami yazıyoruz yoksa herhangi bir örneği varmıdır.birde sizce kardeşimin bu şekilde dolaşmasını evde bulunamamasini onaylarmilar sizinde vaktinizi almış oldum kusara bakmayın

gülümse_hayata

Üye
Üye
Estafirullah bizler sorularınıza yanıt verebilmek için burdayız faydalı olabilirsek ne mutlu bizlere
Kardeşinizin sorununu anlatın inşallah onaylanır net birşey diyemiyorum yetkililerin birazda insafına kalıyoruz bu gibi durumlarda baştan savma yapmazlarsa onaylamaları gerekli sonuçta psikolojik sorunları olan bir insandan bahsediyoruz. Dilekçe örneği malesefki bende yok ama kesilen maaşın tekrar bağlanması durumun şu nedenlerle olmuştur gibi detaylı bir dilekçe verilmesi uygun olur sanırım bu konuda kurumdan bilgi alabilirsiniz.

S.karaman

Üye
Üye
Çok teşekkürler ederim size kolay gelsin

gülümse_hayata

Üye
Üye
Rica ederim Allah işinizi rast götürsün.

Tekerlekli Sandalye