Evde bakım maaşımız dondurulmuş?

ferhan

Üye
Üye
Selâmün Aleyküm
Benim kızkardeşim eşinin rahatsızlığından dolayı 4 yıldır bakım maaşı alıyor. Raporun süresi her defasında 2 yıllık oluyor. Bu defa rapor çıkartıp zamanı dolmadan teslim etti. Bu ay 135 tl yatmış maaşı. Kurumu aradığın da maaşınız dondurulmuş ekimde heyet evinize gelip tekrar değerlendirme yapacak ve yeni prosödürün bu olduğunu söylemiş. Adana da oturuyor. Neden böyle oldu anlayamadım. Bu gibi durumla karşılaşan oldumu hiç acaba.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Bu uygulamayı ikkez duydum. Bakıma muhtaç olup olmamadığı yönünde kuşku olmalı ki böyle yaptılar diye düşünüyorum

ferhan

Üye
Üye
Valla hi bende anlamadım. Ama bundan sonra prosödürün böyle olduğunu söylemişler. Yani maaş alan biri raporun süresi dolduğunda yeni raporu götürüp verdiğinde dondurulacakmış heyet yeniden eve gidene kadar. Kardeşim yeni raporu haziranda verdi Ekimde heyet eve gidecekmiş

Ebrut

Üye
Üye
Evet banada öyle dediler ama kısa sürede geldiler Temmuz 31 de teslim ettim raporu ağustos 14 ünde eve geldiler tekrar evrak yaptırmamızı istemediler ama sorular sordular üzerimize bişey olup olmadığına dair birde maaş bordrosu istediler o kadar götürüp teslim ettim bodroyu ağustos ayında 650 lira yattı hesabıma sadece

HTC Desire 830 cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Tekerlekli Sandalye