Evde bakım maaşımız kesilmesi için başvurduk Stajer bordrosu nereden alabiliriz

yıldız12

Üye
Üye
merhaba arkadaslar gecen aylardada bi kaç kez bu konu üzerine yazı yazdım .. kızım staja basladı bende Sosyal Esirgemeye basvrudum maaşın kesilmesi için çünkü kişi basına düşen geliri geciyoruz .. onlarda kızımının maaş bordrosunu istediler fakat kızım hiçbiryerden alamıyor okulada gittik onlarında elinden gelen birsey yokmuş . sigortası daha olmadıgı için bordro veremiyolarmış.neyapmam lazım yardım edin :confused:

gülümse_hayata

Üye
Üye
Staj yapan öğrencilere ücret ödeniyor ise gelir vergisi ve damga vergisi kesintisini belirtmek amacıyla kanaatimce ücret bordrosu düzenlenmesi gerekir. Ve bunuda işveren yapmalıdır diye biliyorum staj gördüğü yerle bir görüşün yanlışım varsa bu konu hakkında daha fazla bilgi sahibi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa seviniriz.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
merhaba arkadaslar gecen aylardada bi kaç kez bu konu üzerine yazı yazdım .. kızım staja basladı bende Sosyal Esirgemeye basvrudum maaşın kesilmesi için çünkü kişi basına düşen geliri geciyoruz .. onlarda kızımının maaş bordrosunu istediler fakat kızım hiçbiryerden alamıyor okulada gittik onlarında elinden gelen birsey yokmuş . sigortası daha olmadıgı için bordro veremiyolarmış.neyapmam lazım yardım edin :confused:

Merhaba,

Kızınız öğrenci ama lisedemi ? üniversitedemi? öğrencilerin büyük bir kısmına stajyerlik yaptığı süre içinde ödeme yapılmıyor ödeme yapılıyor ise zaten sgk ya da bildirim olduğundan maaş bordrosu da düzenleniyor yani işveren bunu size vermek zorunda ama bence kızınız ücret almayacak diye düşünüyorum.

Öğrenim gördükleri yüksekokul/üniversite de staj zorunluluğu bulunmamasına rağmen ekonomik ve benzeri nedenlerle öğrenimlerini sürdürürken bir işyerinde çalışmak isteyen öğrencilerin, öğrencilik sıfatı devam ettiği sürece herhangi bir işyerinde iş sözleşmesine dayanarak çalışması halinde bunların diğer işçiler gibi SSK’ya bildirilmesi gerekir.

Staj imkanı sağlayan işyeri, eğitim statüsü gereği uygulamalı stajın dışında öğrenciyi kendi iş yerinde stajyer sıfatıyla da olsa çalıştırdığı takdirde, bu öğrencilerin SSK’ya bildirilmesi gerekir.

yıldız12

Üye
Üye
kızım lise son sınıf suan stajyer ama alamıyor işte

Tekerlekli Sandalye