Evde Bakım maaşına 2022 geliride dahil ediliyormu

aguero06

Üye
Üye
Iyi günler biz evde Bakım maaşı alıyoduk 4 kişilik bir ailede babam 1050 bende 850 lira alıyodum bu durumda maasimiz kesilmiyodu ama 2022 maasinada gelire dahil edilmis eve kkagit geldi kesildi diye shck yi aradım 2022 maasinizda var dediler önceden yoktu böyle bişey yenimi çıktı bu kriter sağolun yardimci oldugunuz icin

sinandeniz

Üye
Üye
yani öncelikle şunu söyleyeyim zaten babanızın aldığı maaş hanede kişi başı düşmesi gereken 255TL yi aşıyor 4 kişilik aile olduğunuzu söylüyorsunuz kaldıki birde 850TL gelir var toplamda 1900 TL toplam ediyor 4 de bölündüğünde 1900 / 4 = 475 kaldıki hanede kişi başı düşmesi gereken çok saçma adeta dalga gibi geçtikleri 255 TL böylesine bune turşu bu ne lahana misali bir ülkede yaşıyoruz.

birde şunu söyleyeyim siz dua edin birde üstüne sizi borçlu çıkarmasın devlet yani böyle birşeyide beklyin ve hazırlıklı olun karşınıza çıkması yükseklerde bir ihtimal madem ki hanede kişi başı düşmesi gereken miktarı geçmeniz sebep gösterildi borçlu çıkarılmanızda yüksek olanak hayırlısı inşallah böyle birşeyle karşılaşmazsınız

birde benim kendi düşüncem sanırsam bu 2022 kanunuu ile verilen 3 aylık engelli maaşını ufaktan ufağa kaldıracaklar farklı bir uygulamaya gidecekleri kokuları burnuma geliyor ALLAH sonumuzu hayreylesin bekleyelim görelim sonra da gereken neyse yapılması gereken birşey varsa birlik beraber bir beden olarak hareket edip hakkımızı arayalım işin yok engelli uğraş dur diyor galiba devlet

aslında benim aklıma gelen diğer başka bir olay en son çare kendimizi suriye mültecisi olarak gösterip suriyeli mültecilere yapılan yardımlardan faydalanmak nede olsa onlara tanınan haklar bizlere sunulan haklardan kat ve kat daha iyi ne yapalım ali cengiz oyunları bu ülkede bitmez hep başımızdakilermi ali cengiz oyunu yapacaklar varsın birde biz engelliler ali cengiz oyunu yapalım sakatızda bahanemizde hazır suriyede atılan bombalardan sakatlandık gibi gibilerinden :)

aguero06

Üye
Üye
abi cevap verdıgın için teşekkur ederım evde bakım maasımız kesıldı eve kagıt geldı 2022 maasını dahıl etmısler gelıre evde bakım kesıldı ama 3 aylıgımız kesılmedı bu nası iş anlamadım

Tekerlekli Sandalye