Evde bakım maaşına başvurduk ancak neticeden haberimiz yok ne yapmalıyız?

alee

Üye
Üye
babam yüksek tansiyondan 1 yıl önce felç oldu %90 raporu var annem adına bakıcı maaşı için başvurduk bütün evrakları hazırlayıp verdik ayrıca biz hesap numarasını o evrakları hazırlarken açtırdık verdik 2 ay sonra babamı görmeye geldiler heyet anneme hiçbirşey demeden gitmiş onaylandımı onaylanmadımı bilmiyoruz ben o açtırdıgım hesabı her ay düzenli kontrol ediyorum ama bişey yatmıyor bunu nasıl ögreniriz şuan heyet gelip gideli 2buçuk ay oldu babam emekli maaşı alıyor 890 lira annemle 2si yaşıyor başka kimse yok onaylanmadı diye düşünüyoruz artık biraz bilgi verirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler...

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Maaş başvurusu yaptığınız kuruma telefon açmak suretiyle veya bizzat giderek durumun izahını yapın onaylanmışsa bu sürede yatması lazım onlaylanmamışsa size gerekçesini göndermeleri lazımdı yani yapılacak tek durum gidip sormak, ayrıca evde 2 kişi yaşıyorlarsa 2 ay önce başvurmuşlarsa o zaman 846 liradan fazla maaşları varsa ve şuan itibariyle 897 lira maaşları varsa maaş bağlanmaz. Tam kişi sayısı ve gelir oranı olarak sınırlara yakınsınız.

marcus_oredius

Üye
Üye
bir çok arkadaş başvurduk birşey cıkmadı diyorlar. yalnış anlamayın arkadaşlar. ben hastahanede çalıştığımdan bu durum çok gördüğüm için yazıyorum. çok kişi özürlü sağlık kuruluna başvurur sonrada ee rapor verilmedi bana neden verilmedi derler. hasta haklarına şikayet ederler. biz araştırırız. bakarız ki şahıs başvurmuş başvurmasına ama ne muayene tarihinde doktora gelmiş ne kurul zamanı kurula gelmiş. sonuç olarak rapor verilmemiş.

bu tür işlemlerde konuyu takip etmeniz çok önemli. bir çok kurum size bilgiyi şahsen vermekle yükümlüdür.

alee

Üye
Üye
başvurdugmuz tarihteki maaşı 840 liraydı şimdi dosyayı hazırlayıp verdigmiz kurumamı soracaz yada bununla ilgili bi telefon numarası varmı genel olarak bu şartlarda çıkmazmı?rapor var elimizde kardeş %90

Tekerlekli Sandalye