Evde bakım maaşında ayrı adreste olursam hesaba dahil olurmuyum

didierdrogba

Üye
Üye
Arkadaşlar şimdi durum şöyle biz evde ben eşim çocuğum annem babam ve engelli ablam olmak üzere 6kişiyiz fakat gelir şartını aştığımiz için sadece ben ikametgahımi başka yere aldım evde 5 kişi kaldilar bakıcı eşim bu arada 5 kişi kaldiklari için gelir şartı saglandi ve maaş baglandi ben bu arada ablam dan dolayı tayin istemek için ablama vasi oldum.
Şimdi ben farklı ikametgahta olmama rağmen vasi olduğum için gelire dahil edilir miyim ?
Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Yani normal durumlara göre sizin evden ayrı ikamette olmanız hesaba dahil edilmemenizi sağlar, ancak evli olduğunuz için bu durum biraz shçek uzmanlarının kafasını karıştırabilir ama bana kalırsa hesaba dahil edilmemesi gerekiyor.

didierdrogba

Üye
Üye
Yani normal durumlara göre sizin evden ayrı ikamette olmanız hesaba dahil edilmemenizi sağlar, ancak evli olduğunuz için bu durum biraz shçek uzmanlarının kafasını karıştırabilir ama bana kalırsa hesaba dahil edilmemesi gerekiyor.

Mehmet abi dediğin doğru zaten memur kabul etmedi bu durumu ama sağolsun anlayisla karsiladi sonra yardımcı olmak için çünkü engelli nin durumunu gördü ve ihtiyacımiz olduğunu anladı yardımcı oldu sorun yapmadı bunu
fakat sorum şuydu ben sonrasında vasi oldum ablama ayrı adreste olsam dahi vasi olduğum için gelire dahil edilir miyim ?

Tekerlekli Sandalye