Evde bakım maaşında bankanın kestiği paranın bir miktarını tahsil ettik

alpaçino

Üye
zıraat bankasına dılekçe yzdık genel mudurluge,2008 berı bakım parası alıyoruz dıye,bu paranın kesılmemesını soylemış ,zıraat bankası genel muduru,bızde gerıye donuk kesılen paralar gerı yatıralacakmış,ama bugun aradılar işlemınız tamam dıye, baktık 69 tl yatırmışlar,oysa 360tl,olması gerekıyodu,bundan sonra keserlermı bılmıyoprum

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Bundan sonra kesmezler valla banka aldığı parayı ödemekte büyük büyük sıkıntılar çıkartıyor, bundan sonra kesmezler 69 lirayla kurtarırız diye düşünmüşlerdir yeniden itiraz etmek size kalmış.

sinandeniz

Üye
Üye
onu alamayanlarda varrrrr ve halada kesintiler devam etmekte bu ülkede sahtekarlık diz boyu

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Arkadaşlar bildiğim bişey varsa oda şudur. Söz konusu banka olunca işinizi takip etmediğiniz, savsakladığınız sürece banka sizi yontarda yontar. Daha 3 ay önce Özel bir bankadaki hesabımdan hesap işletim ücreti adı altında bir gün içinde 2 defa kesinti yapıldı. Arayıp sorduğumda hesapta 3 ay içinde 500 tl girdi çıktı olmadığı müddetce kesilir dediler. Oysa her ay o paranın 2 katı giriş çıkış oluyor. Israrım üzerine aynı gün kesilen 40 tl nin 20 tl sini geri iade ettiler. Şimdi soruyorum. Bu kesinti yasal ise niye geri verdiniz? Yok yasal değilse ne b... yemeye kestiniz.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
:) pışşşşşşşşşt sakin olalım arkadaşlar,

Özel bankalar neden bu kadar zengin ? Bankalar her geçen gün nasıl oluyor da bu kadar hızlı büyüme sağlıyorlar ? Bu değirmenin suyu nereden geliyor ? Hiç düşündünüz mü ?

Bankalara kazandıran da onları zengin eden de sizlersiniz siz müşterilerimiz her zaman tabii ki haklısınız ama bu konuda aslında tarafsız olmam gerekirken bazen dayanamıyorum ve kalbim bir adım önde sizler için atıyor :)

Ya bankalarla iş yapmayacaksınız yani çalışmayacaksınız yok çalışacaksanız da ( kredi kartı, nakit kart, kredi kullanımı vs vs ) çok çok gözü açık olacaksınız !!! Hesabınızı her ay değil hatta her hafta düzenli olarak kontrol edin ve yapılan kesintiler hakkında şayet size yeterli ve açıklayıcı bilgi önceden verilmemişse ( ki asla müşteri sormadıkça bilgi verilmez ) hakkınızı siz arayacaksınız demektir.

Bir bankayla işiniz olsun özellikle tek banka ( devlet bankası olursa sizin adınıza daha güvenli ) üzerinden işlem yapmaya çalışın. Her türlü hesabınızı düzenli aralıklarla kontrol edin ve bankaya mevduatınızı yada maaşınızı aktarmadan önce size sağlayacağı haklar ve ayrıcalıklar konusunda ısrarcı olmaktan kaçınmayın. Eskiden bankalara müşteriler çekinerek girerlerdi hatta hatırlıyorum da babam rahmetli bankaya giderken bayramlık giysileriyle giderdi ama zaman değişti arkadaşlar nüfus çoğaldı ve müşteri sayısı her geçen gün katlanarak artan ülkemizde artık devir özel bankaların devri. Sizlerin peşinde koşan genç bankacılar siz çalışmaya başladıktan itibaren kendilerine yeni kazanç sağlayacak müşteriler avına çıkmakta ve sizlerden yapabildikleri kadar kesinti yapmaya devam edeceklerdir.

Her türlü koşulda haklılığınızı ispatlamak size düşeceğinden benden tavsiye '' eşeğinizi sağlam kazığa bağlayın '' yani paranızı size en güvenilir şartları sunan ve samimiyetine inandığınız bankayla çalışın.

Bu arada parasına para katmak için küçük yatırımcılara bir tavsiye de bulunmak geldi içimden altına yatırım yapın arkadaşlar. Ama öyle bilezik , kolye, küpe vs olarak değil KÜLÇE ALTIN...

Sağlıcakla kalın, hakkınızı arayın dileklerimle,

sinandeniz

Üye
Üye
hööööö KÜLÇEMİİİİ ALLAH iğliğini versin gazuz yaprağı bırak külçeyi külçe tozunu düşünecek halimi var engellinin :)1grmlık altına ne olmuş elimizede çok yüzümüzede ;)

VIP

Üye
Üye
son iki aydır 20 şerden 40 tl kesinti yaptı ziraat bankası. önümüzdeki hafta bir dilekçede ben verecem.

sertan61

Üye
Üye
bakıcı aylığı

kızımın %70 ağır özrüvar evde aile olarak beş kişiyiz bu ay 680 tl ben bu işten bişey anlamatın yukarı gitmesi gereken aylık aşaya tüşüyor tevlet bankası bara kesermi bana biyardımcı olur musunuz teşekkür ederim

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Yukarda yapılması gerekenleri yazmış arkadaşlar. Sizde o yönergeleri uygularsanız maaşınızdan kesinti olmaz...

necom06

Üye
Üye
Ben geçen hafta zıraat bankasına dilekçe verdim bana telefonuma ve maill yoluyla mesaj göndermişler şubeye gıt dıye. Bugün az önce gittim banka işletim ücretinin iadesi gibi bir işlemin olmadığını söylediler biraz ısrar edınce de beni sosyal hizmetler müdürlüğüne yönlendirdiler. Müdürlükten hesabın bir maaş hesabı değil devletin bir yardım ödemesi olduğunu belirtir imzalı bir evrak getirirsem son kesilen 40 lirayı iade edeceklerini bundan sonraki ücret kesilmelerininde olacağını söylediler.Bu ödenen ücret iki engelli çocuğum için aldığım bakım paralarından kesilen paraların toplamıymış..resmen dalga geçiyorlar .bunları kontrol eden bir devlet idaresi yokmu.nasıl bi iş bu anlamadım!!!!!!!!!!!!!sahtekarlık haksız yere para yemek diz boyu...gönderdikleri mail mesajları da ;
İlgi: 03.09.2013 ve 5555_BYS13064422 sayılı bildiriminiz.
lgide belirtilen şikayetiniz ile ilgili olarak yapılan değerlendirme sonucunda,
Konu ile ilgili olarak talebiniz daha önce değerlendirilmeye alınmış olup, işleminiz sonuçlandığı takdirde tarafınıza sonuç hakkında bilgi verilecektir.
Konuyu bilgilerinize sunar, esenlikler dileriz.
Saygılarımızla
T.C. ZİRAAT BANKASI A.Ş
İlgi: 26.08.2013 ve 5555_BYS13062821 sayılı bildiriminiz.
İlgide belirtilen şikayetiniz ile ilgili olarak yapılan değerlendirme sonucunda,
Talebiniz şubenize iletilmiş olup tahsil edilen Hesap İşletim Ücretinin iade edildiği iletilmiştir. Detaylı bilgi için şubenize başvurmanızı rica ederiz.
Saygılarımızla
T.C. ZİRAAT BANKASI A.Ş.

sinandeniz

Üye
Üye
ziraat bankası hesap işletim saçmalığı adı altonda kestiği paraları şimdi geriye vermiyor adeta sadaka veriyormuş gibi yapıyor verilen miktarlar resmn alaycı sadaka gibi banada 4,5 senede geriye verilen miktar 29 tl 30 bile değil alsın .... dedim ama beledye fozeptif çukuru olmuşlar nedersek diyek :D

necom06

Üye
Üye
Bugün şubeden verilen cevaba karşılık yine bir başvuruda bulundum.Hemen cevaplamış zırt bankası kesilen ücretin iadesi yapıldı hesabınızı kontrol edin dıyor. kontrol ettim sonuç = 0000 Ne bu Zırt bankası çoçukmu kandırıyorsun..GELEN CEVAP ;i;
09.09.2013 ve 5555_BYS13065617 sayılı bildiriminiz.
İlgide belirtilen şikayetiniz ile ilgili olarak yapılan değerlendirme sonucunda,
Talebiniz şubenize iletilmiş olup 5555_BYS13062821 numaralı bildiriminize istinaden tahsil edilen Hesap İşletim Ücretlerinin iade edildiği iletilmiştir. Hesap hareketlerinizi kontrol etmenizi rica ederiz.
Saygılarımızla
T.C. ZİRAAT BANKASI A.Ş.

necom06

Üye
Üye
Bugün evde bakım parası yatmışmı diye atm'den hesabı kontrol ettiğimde hesabıma 40 lira yatmış..şaşırdım demek ki hakkını sonuna kadar arayacaksın .Ehh be zırat bankkası yatıracaktın neden uğraştırıp oyalıyorsun..inşallah bıdaha kesinti yapmazsın.!!!!!!!!!!!!!!!

Tekerlekli Sandalye