Evde bakım maaşında eve gelen heyetin kontrol süresi hakkında

Hafız39

Üye
Üye
Evde bakım maaşı alan arkadaşlar maaşı aldıktan sonra eve heyet geliyormuş bende yeni duydum ama biz kaç senedir maaş alıyoruz bize heyet falan gelmedi kontrol yapıyolarmış sitede gördüm gelen heyt evde olmayanın maaşını kesermiş dogrumu bu n yapmalıyız bayrmadada gelebilirler mi

gülümse_hayata

Üye
Üye
Evet kontrol amaçlı geliyorlar ama bir gelmedede evde yoksunuz diye maaş kesilmez bu durum sürekli tekrarlanıyorsa ozaman sıkıntı yaratır bayram resmi tatil o bakımdan bayramda gelen olacağını sanmam.

Hafız39

Üye
Üye
Peki hangi aralıklarla bu kontroller yapılıyor?

gülümse_hayata

Üye
Üye
Evde bakım hizmetinin işleyişini dnetlemek için sosyal hizmetlerden kontrol için gelinior. Ama bu kontrollerin ne zaman olacagı bilgisi verilmior. Ama bu durum, sizlerin sürekli evde kalmanız anlamına gelmior. Bakıcınızla birlikte ya da bakıcısız (yardıma ihtiyacınız yoksa) dolaşabilir, gezebilir, alışvriş yapabilir, sinemaya vs gidebilirsiniz. Eger siz yokken eve gelmişlerse zaten açıklamanızı yaparsınız. Evde bakım hizmeti alan engelli bireyin sosyal hayatı içinde olması, bakıcının bu konudaki gayretleri zaten onların istediği birşey ayrıca telefonlada bu kontrollerin yapıldığını duymuştum ama sadece duyum emin değilim bu konuda.

hakant06

Üye
Üye
Başvuru tarihinden itibaren en az 1 aydır. İl ve İlçe başvuru sayısına göre 4 aya kadar çıkarbilir bu süre.

Tekerlekli Sandalye