Evde bakım maaşında kişi sayısı degişimini bildirmelimiyiz?

safari_054

Üye
Üye
S.A...... nasılsınız umarım iyisinizdir benim sizede sormak istediğim özel bir konu var kızım yakında evlenecek evde 4 kişiydik ve bu durumda yakında 3 kişi kalacaz bu durumda maaşda bir sorun olmaması için hazır olmalımıyım eve giren gelirler şudur

835 benim emekli maaşım 670 evde bakım ücreti + 2022 üç aylık yalnız nerdeyse herkes evde bakım maaşı gelire eklenmiyor diyo bu doğrumu son olarak aslında evde 5 kişiydik şimdi 4 kişi
kalacaz neden öyle annemde bizim evde lakin 2 evlilikten dolayı soyadımız bir değil görünmüyor sayılıyor her neyse beni aydınlatmanızı rica eder saygılarımı sunarım...

NOT= bu ve buna benzer msjı kopyalayarak binlere varan kişilere sormak zorunda kaldım çünkü gerçekten aydınlatılmayı ve içimin rahat olmasını düşünmek istiyorum şimdi sizlerdende hazırlı olmalımıyım beni aydınlatmanızı rica ediyorum tşkler sağlıcakla kalın

yüce ALLAH-a emanetsiniz...

2 note: evde bakım maaşı gelire ekleniyormu doğrumu annemi soyadı değişik de olsa da evde kaldığı için ekleyeyimmi

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Evdeki kişi azalmasını shçek'e bildirmelisiniz.
2022 maaşı hesaplamasına evde bakım maaşı eklenmiyor

Gümüşş

Üye
Üye
Peki kişi çoğalıncada bildirmemiz gerekiyor mu 7 aylık bi kızım var onu bildirmem gerekiyor mu

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Aslında bildirmek şart ancak kişi eklendiğinde eğer gelir getirmiyorsa zaten evdeki kişi sayısına bağlı olarak gelir ortalamasıda düştügünden gerek görülmüyor

Gümüşş

Üye
Üye
Zaten eşim çalışmıyor bi bebekte gelir getirmeyecene göre bildirmemize gerek yok o zaman

Gümüşş

Üye
Üye
Çok teşekkür ederim rahatladım

Tekerlekli Sandalye