Evde bakım maaşında yapılan kesintiler için ne yapmalıyız

Carizmati

Üye
Üye
s.a arkadaşlar;
benim %93 engelli raporum var yaklaşık 5 yıldır annem üzerinden bakim parası alıyoruz sebebini bır türlü anlamadığım şekilde 2-3 ayda bir maaştan kesinti oluyor,örneğin geçen ay 735 lira aldım ama bu ay yani ocak ayı yatan para 710 lira bu yeni bir olay değil araştırmadığım yer kalmadı ama kesin bir cevap bulamadım bu kesintiler neyin nesi bilen varmı?

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Banka sizden saçma sapan işlem ücreti adı altında para kesmiştir, yapmanız gereken bankaya gidip bu hesabın evde bakım maaşını çekmek için kullanıldıgını hesap işletim ücretinin kesilmemesi gerektigini ve dahası şimdiye kadar kesilenlerin tarafınıza ödenmesini isteyin, bu yolu izleyen bir çok kişi kesilen paralarını geri almıştır, eger banka zorluk çıkartırsa maaşı veren kurumla görüşün ordan gerekirse maaş ödemesi oldugunu gösteren evrak alın, daha olmadı bimere yazın geçen bimere yazan birisine daha önceden kesilen 82 lira ödeme yapıldıgı gibi bir daha kesilmeyeceğini belirtmişler.

Carizmati

Üye
Üye
cevap için çok teşekkür ederim en kısa zamanda bu konu için bankaya başvurmak üzere müracaat edeceğim...

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Neticesini burdan paylaşın lütfen, böylece herkese yol göstermiş olursunuz

kaptan tito

Üye
Üye
gecen sene şikayet bölümüne dikekçe yazmıştım.aradılar hesap işletim ücreti geri yatmıstır bir daha kesilmicek denmişti.ve 2013 de kesilmedi.2013 aralık ve 2014 ocak aylarında peşpeşe 19 tl 19 tl aralık ve ocak kestiler.tekrar şikayet bölümüne yazdım.dönüş yaptılar.biz iade ederiz bu parayı ama seneye veya 6 ay sonra tekrar kesilmeye başlanır prosedür böyle yapacak birsey yok bizim iade edeceğimiz paralarda zaman içeisinde tekrar geri alınır dedi.bizim.otomatik ödeme vereceksiniz yada kartla çekmeyeceksiniz dedi.örn bazen bu kısma insanlar bana 595 yatmış bana 400 yatmış neden bilen varmı diye soruyordu. tahminim zaman içerisinde iptal olan geriye dönük hesap kesim ücretlerinin toplamını alıyor iade alınanlar zaman icerisinde geri alıyor.yani kısacası gödügüm kadarıyla bunun çözümü yok.iade alanlarda zamanla toplu olarak geri ödüyor sanırım.benden peşpeşe 2 ay kestiler bazı arkadaşlarda zaman içerisinde 200 300 kesileni gördük demekki sebebi buymuş

karakoca10

Üye
Üye
her ay benim bakım param kesintili yatıyordu bankanın şikayet bölümüne dilekçe yazdım dilekçeyi perşembe yazdım cuma günü hesabıma 69 tl yatırdılar nereye nasıl yazacağımı bilemiyordum sitenin sayesinde arkadaşlar bilgi sahibi oldum siteye ve buradan bilgilerini paylaşan arkadaşlara çok teşekkür ederim sitenin sayesinde azda olsa paramı aldım hepinizden allah razı olsun

Carizmati

Üye
Üye
arkadaşlar internetten bankaya yazdım ama yaklaşık 2 hafta olmasına karşın paradan eser yok sadece şikayetiniz incelenecek diye mesaj atmışlardı onun dışında bir daha geri dönüş olmadı yarın bankaya gidip bizzat başvurmayı düşünüyorum nasıl bi yol izlemem gerek? Ve size neticeyi buradan bildireceğim arkadaşlar...

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam Carizmati,

Evde bakım maaşınızı almakta olduğunuz ilgili bankanın şubesine giderek Sn. Mehmet Yalçının dediği gibi hesabınızın evde bakım maaşı almak için açıldığını ve bir kesinti yapılmaması gerektiğini, yapılan kesintinin de derhal hesabınıza geri iadesini istediğinizi belirten bir yazı yazın ( şikayet örneği çoğu banka şubesinde hazır vardır isteyin, çekinmeyin ) ve gerekirse hakkınızı Genel Müdürlüğe başvurarak alacağınızı da söyleyin anında olmasa bile en geç 10 gün içinde kesilen tutar hesabınıza geri yatırılır ve bir daha ki ay da kesinti yapamazlar.

Carizmati

Üye
Üye
arkadaşlar az önce bankaya gittim orada ki memura durumumu anlattım ama yok vermiyorlar neymiş ben elektrik faturamı onlara getirip otomatik ödeme talimatı verecekmişim ancak ondan sonra benim paramı geri vereceklermiş bende bayağı bi sert çıktım tartışma falan oldu sizi şikayet edeceğim dedim arkadaşlar şuanda gerçekten çok sinirliyim resmen benim hakkım olan parayı gasp ediyorlar benim bu aşamada ne yapmamı önerirsiniz Bimer başvuru yapsam bir sonuç alabilir miyim

tahminci_93

Üye
Üye
Arkadaşlar bende geçen yılbankaya gittim .Bu kestiginiz bakım maaşı dedim bizdende su veya elektrik fatura bilgisiverceksiniz dediler verdik .İadeettiler bi miktar .Fakat yine kesmeye başladılar . bu seferde internetden şikayet bölümüne yazı yazdım yine iade ettiler.Söylemek istedigim arkadaşlar bunu yapanlar hesaplarını kontrol etsinler bilgi vermeden yatırıyorlar

Carizmati

Üye
Üye
arkadaşlar bugün bankadan geldikten sonra saat 16:30 gibi mesaj geldi 2013 yılı kesilen paranız hesabınaza iade edilmiştir diye ben tekra şikayet dilekçesi gönderip geri kalan paralarıda bana geri iade etmelerini istedim gelişme oldukça burdan size bildireceğim. Arkadaşlar size tavsiyem sakın ama sakın bankada ki memura aldanıp yok elektrik yok telefon vs. Hiç bir şekilde otomatik ödeme talimatı vermeyin sizi kandırıp sömürmelerine izin verirsiniz bunlar dahad çok isterler o yüzden sonuna kadar hakkınızı arayın sakın çekinmeyin biz sadaka istemiyoruz hakkımız olan parayı istiyoruz...

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam Carizmati,

Hakkını geri alabilmene ve sonucu da burada yine bizimle paylaşmana çok sevindim. Yalnızca şunu söylemek isterim ki siz ve diğer tüm müşteriler her zaman yüzde yüz haklı olmakla birlikte hani o sizleri sömürdüğünüzü düşündüğünüz banka memurları aslında ekmek parası uğruna kendilerine verilen eğitim doğrultusunda bankaya sürekli mevduat akışının sağlanması için otomatik ödeme talimatı konusunda sizlere ısrarcı davranıyorlar yoksa inanın banka memurlarıda bu durumdan hoşnut değil ama sonuçta o bankadan ekmek yiyorlar ve çalışırken yapması gereken görevleri arasında sizin gibi binlerce müşteriyi banka şubesine bağlayabilmek yoksa amaçları sizi sömürmek değil :(

Samimiyetime güvenin lütfen ve bilin ki aslında memurlarında gönlü her zaman müşteriden yanadır.

zeyno16

Üye
Üye
Bende dün akşam bankanın şikayet bölümüne şikayetimi bildirdim bugün telefonuma mesaj geldi ve bu gününe kadar kesilen hesap ücretini hesabıma yatırdılar arkadaşlar sizlerde bu şekilde paralarınızı alın

tahminci_93

Üye
Üye
Arkadaşlar bir konuda şöyle şikayet bölümüne yazarken şu yıldan beridir alıyorum diye ifade edrseniz birazdaha fazla para yatıyor bilginize

Carizmati

Üye
Üye
arkadaşlar pazartesi günü bankadan aradılar buyrun bankamıza gelir müdür beyle görüşün dediler şuanda bankadayım bakalım ne sonuç çıkacak size neticeyi bildireceğim. Bu arada 2013 yılı kesilen 80 TL verdiler ama tekrar şikayet ettim bütün kesilen parayı almak için onu üzerine bankaya gelin dediler.

Carizmati

Üye
Üye
arkadaşlar son durum şu şekildedir:
Bugün bankaya gittim durumu anlattım orası oraya burası şuraya git derken en sonunda müdür beyle görüşeceksiniz dediler yaklaşık bir saatlik beklenenin ardından müdür geldi odasına gittik durumu anlatmaya başlar başlamaz adam direk bizi şikayet etmişsiniz ne gerek vardı buna hem sizi kim bilgi vermiş ise yanlış vermiş böyle şey yok bu para 2011 yılından itibaren kesiliyo bilmeden geliyorsunuz bize bi sorun dedi bende artık en sonunda dayanamadım patladm ben kaç kere burda ki sizin elemana söyledim böyle böyle ama yok olmaz dedi dedim bu seferde senden para kesildiğine dair elinde bi kanıt bi belge varmı diye sordu bende eğer belge lazım ise bilgisayar önünüzde girip bakın dahada olmaz derseniz ben aile ve sosyal politikalar bakanlığından belge getiririm dedim bundan sonra biraz sustu sonra dedi ki bu para senden yıllardır kesilmiyo sadece 2011 yılında itibaren kesilmiş sizi kim yönlendirmiş ise yanlış yönlendirmiş dedi bende tamam o zaman o kesilen paraları geri iade istiyorum dedim şuan için son durum budur arkadaşlar... Birde son bir not ben bu maaşı başka bir bankaya alma şansım varmı?

Tekerlekli Sandalye