Evde bakım maaşından faydalanan engellinin adres değişikliği

yasminn

Üye
Üye
Selamlar, Annemin ikametgah adresi, maaşı olduğu için ve gelir hesabına dahil olduğunda benim sınırımı aşacağından dolayı -sosyal hizmetlerdeki görevlinin de önermesiyle- bir evime sokak arkada oturan abimin evindeydi. Haftaya abimler taşınıyor, ama bakıcın olması gereken mesafeden daha uzak bir lokasyona. Adres değişikliğini bildirmem, anneme yeni adres ayarlamam gerekiyor ama ben şu dört gözle aylardır beklediğim emekli maaşım bağlanmadan bu adres değişikliğini bildirmek istemiyorum. kurumun sitesinden ve alternatif kaynaklardan araştırdım ancak sonuç pek iç açıcı değil. 3-5 ay, yeniden başvurmuşum gibi bekleme süresi ve tekrar ev ziyareti vs teferruatı beklemek zorundaymışım ve bu durum maaşımda bağlanmazsa beni çok yorar. bir öneriniz var mı? annemin emekli maaşı 750 tl benim oğlum için aldığım nafaka 350 tl ve evde üçümüz yaşıyoruz. emeklilik saçmalığıyla uğraşırken abimlerin düşüncesizce verdiği hızlı taşınma kararı zaten çaresizlikten delirmek üzere yaşadığım hayatı iyice çekilmez hale getiriyor. şimdiden teşekkür ederim

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
750+350/3= ... olunca çıkan rakam mümkün degil 467 lirayı geçmez evde bakım maaşınız kesilmez, bu arada adres degişikliginde kurumların net bir işleyiş şekli yok, örnegin X kurum adresi degiştirmek isteyince yeni adresi gösteren evrakı alıp digeriyle degiştirip güncelleme yapıyor bunun için eve gelmeye falan gerek görmüyor ama başka bir kurum aynen sizin deidğiniz gibi yeni adrese gelip inceleme yaparız diye ugraştırıyor o sebepten net birşey söylemek mümkün degil ama bence kuruma yeni adresi bildiren evrakı götürüp buraya taşındım yeni adresim bu derseniz çok ama çok ugraştıracaklarını sanmam ama tabi kurumun insiyatifinde ne desek yanıltıcı olur bu konuda sadece fikir beyan edebilirim

yasminn

Üye
Üye
teşekkürler Mehmet bey. o halde sınırı geçmiyor muyuz diyorsunuz? eve giren para net. 750 tl emekli maaşı ve 350 tl nafaka.

Tekerlekli Sandalye