Evde bakım maaşları artık ödenmeyecekmi?

• Konuyu başlatan ENB ÜYESİ
  • Başlangıç tarihi
E

ENB ÜYESİ

Guest
gecen ay evde bakım maaşını alamadık.

bazıları ekonomik kirizden dolayı evde bakım maaşlarının kaldırıldığını söylüyor bu dğrumu maaşlar verilmeyecekmi artık????

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Tamamen asılsız bir haber bakım maaşlarının kaldırrılması asla söz konusu degildir hiç bir hükümet böyle bir riski göze alıp böylesi önemli bir maaşı kaldıramaz.

Geçen alamamış olmanız normal çnkü Türkiye genelinde bir çok illerde böylesi gecikmeler olabiliyor ama bu kaldırıldıgını anlamına gelmiyor müsteri olunuz kaldırılmamıştır sadece gecikmedir.

ali_korkmaz

Üye
Üye
bir çok kişinin maaaşi kesiliyor benimde kesiliyor hukumet ne yapamak istiyor anlamdim üç büçük yildir aliyorum bende değişen hiç bir şey yok

ali_korkmaz

Üye
Üye
slm mehmet kardeş beni arayabilirisiz telefonu yazarsan ararim bu konularla ilgigi bilginiz var sanirim

ali_korkmaz

Üye
Üye
ben geçen cuma gunu il dişina annemi hastaneye goturmuştum o gun sosyal hizmetlerden gelmişer evde yoktum o yuzden keseceklermiş

ali_korkmaz

Üye
Üye
bu konuyla bilsisi olan beni arayabilirmi lutfen çok rica ediyorum 05308863513

ferhat06

Üye
Üye
öncelikle şunu belirtmek isiterimki özürlü raporu süresiz olsada beli bir süre sonra rapor iptal oluyor ve yeden rapor istiyorlar aynı şey benimde başımda şu an gecen ay eve geldiler ve raporun süresi doldu yenden rapor getirin dediler bizde hataneye gidip yenden rapor aldık &89 ve sosyal hizmetlere verdik 1 ay oldu ama aylık alamadık dün sabime mail gönderdim bu cevap geldi Öncelikle birimimiz adına geçmiş olsun diliyoruz.

Birimimize iletmiş olduğunuz konu ile ilgili, il Valiliği içerisinde bulunan Sosyal Yardımlaşma birimi yetkilileri ile birebir görüşmeniz gerekmektedir.

Bilginize sunar, sağlıklı günler dileriz. Bende gidip görüşme için gün alacam bugünde aile ve sosyal işler bakanlığına mail atacam bakalım olacakmı yoksa bu ay ilaçları alamıyacam

ferhat06

Üye
Üye
Evde bakım aylığı alıyorduk ama süresiz rapora süreli dediler 2 yıl geçtikden sonra geldiler yenden rapor istediler bizde hastaneden aldık verdik %89 1 ay oldu bu aylığı alamadık hayla tekrardan eve gelmediler müdüre msj atıyorum cevap yok valilik sosyal hizmetlere söyleyin diyor sosyal bakanlığına msj atıyorum diletce olarak yok cevap gelmiyor ne yapacağımı şaşırdım ilaçları eczaneye bugün yine yazdırdım 125 tl ilaç ücreti çıktı derdimizi kimseye anlatamıyorum başka kimlere dilekce yazmamız gerekir bilen varsa çevaplasınn lütven

gülümse_hayata

Üye
Üye
Sosyal hizmetlere gidip orada bunları anlatsanız mağduriyetinizi dile getirseniz dilekçeyi falan orada bizzat verseniz mesajla falan uğraşmasanız çok daha etkili olur diye düşünüyorum. İşiniz belki daha hızlanır dilekçenin işleme alınması kimbilir nekadar sürecek ama birebir konuşmanız daha etkili olacaktır. Bence bir deneyin.

Tekerlekli Sandalye