Evde bakım parası başvurusunda red kararı aldık ne yapmalıyız?

engelsizyaşam

Üye
Üye
Evde bakım maaşı başvurusu yaptık ancak shç bize red kararı yolladı eve gelip bakmışlardı sonra biz ararız dediler şimdi 2-3 gün önce red kararı geldi bu red kararına ne yapmalıyız hiç bir kimsenin bilgisi yok ne yapmalıyız bilmiyorum kimsede bu konuda birşey bilmior red kararına göre diyorki gelir durumunuz yüksek olduğundan diyorlar bu konuda ben durumumu anlatayım size uygunmu degilmi neye göre belirleniyor bu gelir durumu ne kadar olurs uygun oluyor ne kadar fazla oluyor.
Babamın 1100 lira emekli maaşı var birde evimiz var kira getiriyor 450 lira başka bir gelirimiz yok bu konuda karar red geldi gelir yüksekmi sizce acaba?

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Red alma kararınız gelirin yüksek olması yönünde karar verilmiş peki nedir diye soruyorsanız izah etmeye çalışayım;
Evde yaşayanların bütün gelirleri toplanılıp evdeki kişi sayısına bölünmek suretiyle kişi başına düşen gelir 380 lirayı geçmemesi lazım size yollanan red kararının doğrulugunu hesaplamak için evde kaç kişi olduğunuzu belirtmelisiniz kaç kişisiniz evde?

engelsizyaşam

Üye
Üye
Söyleminiz üzerine hesaplama yaptım evde 4 kişiyiz ben annem babam kız kardeşim ama evimiz kira kardeşimin okul masrafları faturalar falan derken para zaten kalmıyorki 2022 maaşında bunları belirtmiştik kalan para 300 lira falan oluyordu 4 kişiye bölüyorduk 75 lira kalıyordu 380 deyince bu yanlışlık var kararda degilmi?

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Hayır kurumun verdiği karar doğrudur o giderlerin çıkartılması 2022 maaşında olup evde bakım maaşında sadece gelirler göz önüne alınıp giderler hesaplamaya dahil degildir ve sizin geliriniz 1550 liradır ve hesaplaya göre 7 lira kadar bir rakamla geçiyorsunuz ve kurumun kararı dogrudur,

1550/4= 387.5 lira olup en üst sınır olan 380 lira aşılmıştır.

Tekerlekli Sandalye