Evde bakım parasında kurum tarafından istenen hesap?

türkan34

Üye
Üye
arkadaşlar istanbuldayım evde bakım için şubatta müracaat ettim 3 gün önce ilçeden telefon geldi banka hesabı açın diye sonra tekrar aradılar evraklarınız bahçelievlere gidiyor oradan aranınca açın diye ben birşey anlamadım böylemidir kural bilen varsa öğrenmek istiyorum teşekkürler şimdiden

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Doğrudur rutin prosedör işliyor.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam türkan34,

Sayın yöneticimin dediği gibi evde bakım maaşınız bağlanacak yani olumlu bir telefon görüşmesi yapmışsınız. Ama maaşınızı alabilmeniz için bir bankada ve özellikle devlet bankası ve evinize ne kadar yakın olursa o kadar iyi olur sizin kendi hesabınıza hesap açmanız gerekiyor. Bunun için banka şubesine giderken yanınızda kimliğinizin olması yeterlidir.

Bir de hesap açtırırken şube müşteri temsilcisine bu hesabınızın size bağlanan evde bakım maaşı için kullanılacağını ve sizden hesap işletim ücreti vs vs giderler kesilmemesi gerektiğini mutlaka bildiriniz hatta bankadan yazılı taahhüt talep ediniz. Genelde bankalar sizden en az iki adet adınıza düzenlenmiş fatura ödeme talimatı isterler ve bence bu da gereksiz ama varsa eğer giderken kendi adınıza düzenlenmiş elektrik, su, telefon faturası gibi faturalardan en az iki adet yanınızda bulundurmanızda fayda var.

Evde Bakım maaşınız hayırlı olsun dileklerimle,

türkan34

Üye
Üye
teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için

Tekerlekli Sandalye