Evde bakım parasını haksız aldığımız söylenerek iadesi isteniliyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

evrenk

Üye
Üye
Merhabalar;
Kız kardeşim zihinsel engelli bizde evde bakım parası alıyorduk benim işe girmem yüzünden bakım parası kesildi ama 2008 den beri arlıyorduk bunu üzerine evimize gelen görevli paranın iadesinin isteniceğini söyledi ama ödemeyin mahkemesizi haklı bulur kimse ödemiyor demiş. Şimde eve kağıt geldi kısaca kağıtta yazanları paylaşayım sizinle akıl verirsenin çok sevinirim ben ne yapıcağımı anlamış değilim şimdiden teşekkürler.

.......... adlı engellinin evde bakım hizmeti modelinde yararlanabilmesi için bakıcısı olarak tarafınıza 30 04 2008 tarihli müdürlük makamı oluru ile bakım ücreti bağlanması uygun görülmüştür.

dosya inceleesi sonucuda ilgi yönetmelikk gereğince 22 11 2011 tarihinde bakım ücreti onayınız iptal edilmiştir. 22 11 2011 - 01 11 2011 tarihleri arasında ödemesi yapılan evde bakım ücretinin faiziyle birlikte 1.033.28 tl v mal müdürlüğünün çıkaracağı günlük faizi ile birlikte iade edilmesi gerekmektedir.

iade ücretinin yazımız tebliğinden itibaren 30 gün içerisinde ilçenizde bulunann malmüdürşüğüne ........ dosya numarasına saymanlıklar arası işlem fişi ile bahcelivler malm. hesabına yatırılarak ödeme dekontunun müdürlüğümüze bildirilmesi gerekmektedir. söz konusu üret yatırılmadığı taktirde muhakemat müdürşüğü tarafından hakınızda Türk ceza kanunun nitelikli dolandırıcılığa ilişkin 158. maddesi gereğince suç duyurusunda bulunulacaktır.

hem madur oluyoruz hem dolandırıcı bilen bi arkadaş aydınlatabilirse çok sevinicem herkeze iyi günler

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Siz işe girince bildirmediniz mi söz konusu tarihlerde o sebeptenmi kesilmiş maaş dogrumu anlıyorum?

evrenk

Üye
Üye
bildirmedim ama bildirmekle alakalı değil sanırım benim çalışmamla ailenin geliri yükseliyor bu yüzdende kesildiğini söylediler

o tarihten önce görevli geldi iptal edildiğini söyledi ama ondan sonra ki maaş döneminde baktığımda para tekrar yattı 1 aylık bi para o tarihler onu anlatıyor anladığım kadarıyla ben nereden bilebilirimki sonuçta kimseye zorla bişey yatırtmadım para hesabımıza yatıyorsa ben ne yapabilirim

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Aynı şey zaten siz bildirmiş olsaydınız o esnada kesilirdi ancak siz işe girişi belirtmemişsiniz maaşı almaya devam etmişsiniz kurumda haklı olarak sizin işe girip tarihinizden bu yana aldığınız paranın haksız alındıgını düşünmüş, yani burda shçek haklı istenilen parayı ödemeniz gerekmektedir, neticede bu maaşa bağlanırken işe giriş adres degişikliği her türlü gelir gider gibi durumları bildirme yükümlülüğünüz var ve siz bu maddeyi ihmal etmişsiniz durumunuz bu şekilde evrenk...
Bana sorarsanız parayı ödeyin kurumun kararı doğru, eger bir yanlışlık olsa itiraz ederdik ama öyle bir durum anlattığınıza göre mümkün degil.

evrenk

Üye
Üye
teşekkürler yardımınız için kolaygelsin :)

sinandeniz

Üye
Üye
acaba şimdi bu evde bakım maaşı bağlanırken evde emekli vardı şuanda emekli baba şuanda engelli ile aynı adreste ikamet etmiyor acaba bu durumuda kurum abildirmek gerekmi

gülümse_hayata

Üye
Üye
Evden ayrılmış olması sorun olacağını zannetmiyorum tam tersi bir olay olsaydı şayet evde yaşamaya başlayan bir emekli olsaydı gelir düzeyini etkileyeceğinden bildirilmesi gerekli olabilirdi. Kişi başı gelir miktarı aşılabilir ve bildirilmediği takdirde fark edilince sorun çıkardı. Sizin bahsettiğiniz durumda geliri etkileyen bir durum sözkonusu değilse sıkıntıya gerek yok.

beyazkelebek

Üye
Üye
bildirmedim ama bildirmekle alakalı değil sanırım benim çalışmamla ailenin geliri yükseliyor bu yüzdende kesildiğini söylediler

o tarihten önce görevli geldi iptal edildiğini söyledi ama ondan sonra ki maaş döneminde baktığımda para tekrar yattı 1 aylık bi para o tarihler onu anlatıyor anladığım kadarıyla ben nereden bilebilirimki sonuçta kimseye zorla bişey yatırtmadım para hesabımıza yatıyorsa ben ne yapabilirim

ahbe evrenk
işine gelmeyince ne güzelde saftirik ve masumane ayaklarına yatıyon "ben nereden bilebilirimki sonuçta kimseye zorla bişey yatırtmadım para hesabımıza yatıyorsa ben ne yapabilirim" ne güzelde savunmuşsun kendini. bir sayfalık neleri bildireceğine dair bir kağıt imzalıyorsun işlemin kabul olunca bundan da haberim yok deme . birde sen bu hareketinle tüm özürlü ailelerini de üçkağıtcı diye töhmet altına sokuyorsun insanların gözünde.

şahin34

Üye
Üye
iyi akşamlar herkeze benim rapor beykoza dün gelmiş ve dün başka biri için heyet gelmiş bizede geleceğini söylemişler ama bana uğrayan olmadı evdeydim hiç uğramadan gittiyseler bi daha ne zaman gelebilirler acaba benim gidip söylemem gerekirmi? Ayrıca benim rapor yenilemeydi kardeşimin raporunda sürekli yazıyo bu ay içinde yani bi kaç gün içinde gelirlerse bu aya maaş yetişirmi

evrenk

Üye
Üye
o kağıdı ben imzalamadım bu 1 beni ailem de eve tek maaş geliyor oda babamın emekli maaşı buda 2 sen kim oluyorsunda bana dolandırıcı diyorsun ben onu anlamadım ben bi işe girdim die kardeşimin maaşı kesiliyor sen neyi biliyorsunda bana dolandırıcı diyosun ? yatırılan parayı çekmenin nesi dolandırıcılık sen olsan ne yapardın parayı almazmıydın ? ben dolandırıcı olsam burda bilenlerden neden akıl istiyim laflarını seçipte konuş ricaederim kalpkırmayalım .

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Konuda gereksiz tartışmalar olduğu için tarafımca kapatılmıştır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Tekerlekli Sandalye