Evde bakım parasının geri ödenmesine itiraz?

harme33

Üye
Üye
arkadaşlar geçen hafta tarafımıza kesilen maaş'tan 8,870 lira faiziyle geri ödeme istendi.üstelikte 10 gün süre veriliyor.. banka'dan kredi çekip ödedim
bu defa'da diğer kardeş için 8,870 lira daha geldi. 27 yaşında olmam ve çalışıyor ve aynı evde bulunmam'dan dolayı,
istanbul'da devam eden benim durumumda bir dava var yakın zamanda sonuçlanacak o davanın bitmesini bekliyorum.şayet emsal olunacak bir karar çıkmazsa dava açacam ve davayı gittiği yere kadar aihm'e kadar taşıyacağım. çünkü yasa yönetmeliğe bakmıyor..bu yönetmelik insanları mağdur durumda bırakıyor..bu konuyla ilgili düşüncelerinizi bekliyorum..

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Anladığım kadarıyla yersiz ödeme gerekce gösterilerek kesilmiş maaş. Tam olarak maaşın kesilme nedeni "kişi başı gelirin aşılması ve gelir artışının kuruma bildirilmemesi" olarak mı gösteriliyor?

harme33

Üye
Üye
27 yaşında olmam bakıcısı olmama rağmen ve sigortalı olarak işe girmem malesef gelir testine tabi tutulmuş ve bu haksız uygulamadan dolayı maaşları kesilmiştir.bu haksız durumu sayın şafak pavey'e arz ettim sağolsun cevap yazdı ve iletişime geçti..şuan için beklemekten başka çaremiz yok

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Neticesini bizimle paylaşırsanız iyi olur, olası durumlarda bizde yönlendirme yaparız

Tekerlekli Sandalye