Evde bakım ucretinde eve gelen heyete ne söylersek maaşımızı bağlarlar

yalvaçlı_32

Üye
Üye
ben 16 yaşındayım ıspartalıyım %80 raporum var Evde bakım ucreti için basvuruda bulunduk ekim ayının sonunda. Ne zaman onaylanır
ben kıyafetlerimi kendi başıma giyip çıkarabiliyorum, yemeğimi zorlanarak yiyorum tuvalete çift baston kullanarak gidiyorum...
bu şekilde maaş bağlanırmı?
ayrıca eve kontrol için heyet geliyormuş. ne sorarlar ne söylememiz gerekir ne zaman gelirler ??
şimdiden teşekkür ederim

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Her ne kadar %80 ağır özürlü raporunuz olsada eve gelen uzman heyet kişinin tuvalet banyo gibi ihtiyaçlarında bir başkasından yardım alıp alamadığına bakar, çift kanadyenle hayatınızı devam ettiriyorsanız bu durumda kararı shçek uzmanları verir yani bi nevi uzmanların bakıma muhtaç kararına kanaat etmesi lazım, sizin yapacağınız çok fazla birşey yok olan durumun haricinde kendinizi değişik bir pozisyon içine sokamazsınız durumunuzu bütün detayıyla anlatrsınız her ne kadar tuvalete iki bastonla gidiyor olsanızda banyoda yemek yemede ve kıyafet degişimde anneden yardım aldığınızı söylersiniz yeterli olacaktır. Neticede yemeği bile zor yiyorsanız en azından benim açımdan bakıma muhtaçsınız.
Son olarak başvuru neticesi illerdeki yogunluklara göre degişiyor bakım maaşına başvurup 1 yılda alanda var 3 ayda alanda var bu bulunulan ildeki başvuru yogunluğuna göre degişiyor.

yalvaçlı_32

Üye
Üye
teşekkürler iyi çalışmalar

Tekerlekli Sandalye