Evde bakım ücreti alırken ev alırsam maaşım kesilir mi?

umut

Üye
Üye
merhaba benim birkaç sorum olacak
kardeşim %75 engelli down sendromlu 6 yaşında.haziran 2011 de bakım parası almaya başladı annem.evde 4 kişi yaşıyorlar diğer kardeşim liseye gidiyor.babam emekli 1300tl aylığı var.
-kardeşimin raporunda sürekli ibaresi var , bu durumda tekrar rapor istenirmi,istenirse kaç yıl sonra istenir?
-babamın üstüne istanbulda tapusuz 1 adet gecekondu var(bakım parasını burdayken aldık),köyde de bi ev ve biraz gelir getirisi oldukça az arazi.bu durumda 2022 ye başvursak çıkma ihtimali nedir?
-istanbuldaki evi boşaltıp köye taşındılar kirada değil.yalnız köyde kardeşlerimin eğitimi için şartlar çok zor,bizde ilçeden kredi çekip bi ev alsak diye düşündük, ancak babamın üstüne olursa bakım parası kesilirmi?
- birde bu bakım parasının ileride kesilme ihtimali ne şekilde olur?
biraz fazla oldu bilgilendirirseniz çok sevinirim.teşekkür ederim

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
2022 maaşı alabilmeniz için bütün gelirlerin evdeki kişi sayısına bölünmesi halinde 100 lirayı geçmemesi gerekiyor, yani evde ki gelirlere bakılırsa kişi başına 100 lirayı geçer gibi görünüyor o yüzden 2022 maaşı alabileceğinizi zannetmiyorum ancak malmüdürlüğüne müracat ederek şansınızı deneyin bazen alır dediğimiz kişiye malmüdrülüğü maaşı vermiyor muhtaç degilsiniz diyor bazende tam aksi oluyor o yüzden müracat etmekte denemekte yarar var.
Sürekli rapor varsa yeniden rapor istenilmez.
Alınacak ev eğer gelir getirmeyecekse evde bakım maaşı için sorun yaratmaz maaş kesilmez.

umut

Üye
Üye
ilginiz için çok teşekkür ederim.peki bakım parasının kesilme ihtimali varmı ona güvenerek ev alacaklar çünkü.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Eğer evi kiraya vermek suretiyle gelir elde etmeyip sadece oturmak için alıyorsanız maaş kesilmez ancak siz yinede kafam rahat olsun diyorsanız shçek müdürlüğüne gidip ev almayı düşündüğünüzü ve bu durumda maaşın kesilme kesilmeme ihtimalini sorarsanız detaylı olarak cevap alacaksınızdır maaşın kesilmemesi gerekiyor büyük ihtimal gelir elde edilmeyeceğinden kesilmeyecektir ancak sormanızda yarar görüyorum.

umut

Üye
Üye
anlıyorum.yani gelir artmadığı sürece maaş devam ediyor. yani bu maaşı almanın bi süresi yok ömür boyu alabilirler.yanlışım varsa düzeltirseniz sevinirim.

Tekerlekli Sandalye