Evde bakım ücreti alıyoruz, adres değişikliği olursa maaşımız kesilir mi?

• Konuyu başlatan ENB ÜYESİ
  • Başlangıç tarihi
E

ENB ÜYESİ

Guest
evde bakım maaşı almaktayız.ben kardeşimin yanında kalmaktayım.adres değiştirmek istiyorum.diyer kardeşimin yanında kalcam.ne gibi işlemler yapcaz.bakım maaşı kesilirmi

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Adres değişikliği durumun da genellikle bakım ücreti kesilmemekte. Genellikle diyorum. zira bazı illerde şöyle bir uygulama var; adres değişikliği SHÇ e bildiriliyor SHÇ adres değişikliği yapıldığın da yada adres değişikliği olduğun da bakım maaşını durduruyor. Yeni ikametgah adresine SHÇ yetkilileri gelip bakıma muhtaç kişinin yaşadığı ortamını yeniden kontrol ediyor ve onaylarsa bakım maaşı yeniden bağlanıyor.
Ançak bu uygulama rutin bir uygulama değildir bazı illerde uygulanıyor bazıların da uygulanmıyor.
Siz illada adres değişikliği yapacaksanız Bunu mutlaka SHÇ' e bildiriniz. Ve gelişmeleri bizimle paylaşınız lütfen

E

ENB ÜYESİ

Guest
hem adres hemde bakıcı değişecek.yani daha önce kardeşimin yanında kalıyordum şimdi ise diyer kardeşimin yanında kalcam bakıcı maaşınıda o kardeşim alcak.kuruma bidirince bakım maaşı kesilirmi. kesilirse ne kadar süre sonra bakım maaşı tekrar bağlanı

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Bakıcı ücreti kesilir yada kesilmez diye net bilgi veremem malasef. Yukar da yazdım "her nekadar rutin bir uygulama" olmasa bile bazı illerde adres ve değişikliği durumun da bakım maaşı kesiliyor. Daha sonra yeni adrese SHÇ yetkilileri gelerek kontrol ediyorlar. Eğer bakıma muhtaç kişinin yeni adreste bakımının yapıldığına dair onay verirlerse bakıcı aylığı yeniden bağlanıyor. Süreç bu şekilde işlerse SHÇ yetkililerinin yeni adrese gelip kontrol etmeleri tamamen o ildeki SHÇ in yoğunluğuna bağlı.
1 aydada gelebilir 3 aydada net rakam veremeyiz.
Fakat bu uygulama illada uygulanacak diye bir kural yok. Dediğim gibi bazı illerde uygulanıyor bazılarında uygulanmıyor.
Genel uygulama, Adres yada bakıcı değişikliğiği SHÇ e bildiriliyor SHÇ yeni adres ve bakıcıyı onaylıyor maaşta kesinti olmadan devam ediyor.
Sizde bu 2 uygulamadan hangisi yapılır onu bilemiyorum.

Tekerlekli Sandalye