Evde bakım ücreti için alınan raporu kaç yılda bir yenilemeliyiz?

sinandeniz

Üye
Üye
iyi günler arkadaşlar evde bakım aylığı alan kişilere kaç senede bir rapor veya mali durumunu belirten evrak istiyolar cevabınız için şimdiden teşekkür ederim ALLAH herkesin yar ve yardımcısı olsun

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Raporda "süreklidir" ibaresi varsa yenilenmesini istenmez.
Gelir durumunda ki hertürlü değişikliği mutlaka SHÇ e bildirmeniz gerekiyor.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Sürekli ağır özürlü raporuyla başvuru kabul ettiklerinden dolayı yeni rapor istemezler, ancak gelir durumu için ve evdeki genel durum için bazı illerde her 6 ayda rutin kontrol takipler yapılıyor olsada bazı illerde bu uygulama pasif durumda dolayısıyla bu konuda net bir uygulama söz konusu degil.

sinandeniz

Üye
Üye
benim raporum sürekli ibaresi var tam 1 sene oldu evde bakım naaşı almaya başlayalı geçen hafta gelmişler kontürole lakin ben hastaneye gitmiştim acaba tekrar gelirlermi cevaplarınız için tşk ederim allah razı olsun

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Yok yok rutin kontrol için gelmişlerdir gerek görürse kurum yine gelir, bir çok kez sizi evde bulmama gibi durum hasıl olması halinde kurum açısından sıkıntı çıkar ama bi kez evde bulamamışlarsa daha sonra yine gelirler sorun yok yani merak etmeyin..

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
O kontroller çoğu ilde 6 ayda bir yapılır. SHÇ yetkilileri her 6 ayda bir bakıma muhtaç kişinin evine giderek bakımın düzgün bir şekilde yapılıp yapılmadığını kontrol eder. Ama bu uyguluma çoğu ilde yok. Rutin kontrol yani.

sinandeniz

Üye
Üye
tşk ederim sayın kadertaşlarım allah razı olsun hı bide valiye çıktım ben akülü sandalye için baktım nakit yardımıda yapılıyormuş onada baş vurdum vali yardımcı odasına çağırdı bi kaç soru sordu sağlığım hakında ve gelirim hakkında sandalye başvurumu valilik binası içerisindeki sosyal yardımlaşmaya vermemi söyledi kaşe basıp maddi yardım dilekçemide kaşeleyip seyhan kaymakamlığına vermemi söyledi benim sorum şu evde bakım maaşı aldığımdan dolayı bakım maaşına veya bakımmaşı alıyorum diye maddi yardımı olumsuz etkilermi

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Yok evde bakım maaşı artık bir gelir olarak görünmemektedir, alacağınız yardımı etkilemez.

Tekerlekli Sandalye