Evde bakım ücreti talebimiz uygun görüldü. Toplu para alacakmıyız?

ilyaskirmanci

Üye
Üye
selam arkadaşlar ben bursadan ilyas şimdi arkadaşlar mayıs 20 de eve geldiler bAKIM AYLIĞI İÇİN UYGUN GÖRÜLDÜ banka hesabı açtırıp kıuruma getirin dediler verdik maayısın 22 sinde hesap numarasını shçek 'ya şimdi biz temmuz ayında maaş alacakmıyız?
bakım aylığına 05.01.2011 de başvurmuştuk ilk ay 3 ayda alınan maaş gibi toplu ödeme alacakmııyız eğer bilen varsa beni bu konu hakkında yadınlatırsa sevinirim

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Merhaba ilyas,
Bakım ücreti başvurusu uygun görülüp hesap numarası açıldığında genelde 2 ay sonra hesabınıza bakım maaşı yatar. Fakat ilden ile değişiklik gösterebilir. En doğru bilgiyi bulunduğun ildeki SHÇ yetkilileri verir. Onlara bi sor.
Ve evde bakım maaşında 2022 maaşında olduğu gibi toplu para ödenmez. Sadece o ayın maaşını alırsın.

ilyaskirmanci

Üye
Üye
teşekkürler halil bey bi sorum daha olacak size 3 ayda bir alınan 2022 aylığı %50 ve üstü 640 %70 ve üstü 948 olarak veriliyormuş edindiğim bilgiye göre şimdi bizim aldığımız maaş 640 lira %50 özür oranıyla başvuru yapmıştık 2010 yılında. şimdi bakım aylığı için müracat ettik 2011 yılında ve bize verilen rapor %70 siteden bazı aldığım bilgilerle bir dilekçeyle raporu ankaraya gönderrdim maaşın yükseltilmesi için bu verdiğim dilekçeli rapor işe yaramı sizce

beyazcennet

Üye
Üye
ilyas hocam,maaş bağlandı sanırım size,size uygulanan süreci buraya yazarsanız diğer arkadaşlar da yararlamış olur.mesela toplu para alabilildiniz mi Evde Bakım olarak.ne kadar sürede bağlandı? bu konuda birşeyler yazarsanız seviniriz.

Turhan Mankır

Üye
Üye
belki konuyla alakalı olmayabilir ama konu açmayı beceremediğim için buraya yazıyorum şimdiden özür diliyorum benim sorunum ben daha önceden eşim annemin üzerinden evde bakım maaşı alıyordu biz adres değiştirdik ve incelemede bulundular,üzerimizde 80 dönüm arazi gözüktüğünden dolayı maaşımız kesildiğini yazan kağıt geldi böyle bir şey olmadığından dolayı ben araştırdım itiraz ettim ve bugün tekrar okeylendi maalesef 3 ay maaş alamadık bende itiraz edecem sonuç olarak olmayan shck yaptığı bi hatadan dolayı madur olduk acaba sizce ne olur ben geriye dönük maaşı alabilirmiyim yada ne yapmalıyım tşk

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Turhan bey, biz evde bakım maaşında "geriye dönük ödeme yok" diye biliyorduk ama bir arkadaşımız itiraz ederek geriye dönük ödeme almış. Sizde itirazınızı yapın bakalım sonuç ne olacak.

Turhan Mankır

Üye
Üye
halil bey gereken yerlere itiraz edecem bakalım ne olacak sonucu burada paylaşacam ilginize tşk

hüseyin35

Üye
Üye
evde bakım heyeti şerh düşmüştü birde itiraz dilekçesi vermiştim

Tekerlekli Sandalye