Evde bakım ücretimizin yarısı yatırılmış?

adrenal99

Üye
Üye
Merhabalar ...

Benim 7 Yaşında bir çocugum var. engelli . evde bakım hizmetinden ücret alıyorduk fakat bu ay ücret yarım yatırıldı 275 TL . bunun nedeni nedir ? yardımcı olabilir misiniz ? teşekkürler..

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Allah allah. Böyle bir durumla ilkkez karşılaşıyorum. SHÇ'in evde bakım ücretinin yarısını yatırdığına pek ihtimal vermiyorumda şu olabilir belki. Bir yerlerden kredi falan aldınız mı belki otomatik olarak oralara kesilmiş olabilir. Yada yapabiliyorsanız şunu yapın. Bakım ücretiin yattığı hesabın "HESAP HAREKETLERİNİ" bi kontrol ettirin bakalım. Hesap hareketlerinden SHÇ tarafından yatırılan aylık miktarı orada belli olur. İnternet bankacılığı kullanıyorsanız hesap hareketlerine kendiniz bakabilir, kullanmıyorsanız bankaya giderek baktırabilirsiniz. Olmadı SHÇ e giderek sorunuz.

adrenal99

Üye
Üye
Hesap haraketlerimi kontrol ettirdim ve ettim fakat ne fazla kredi çekmişim ne de limit aşımına uğramışım gelen para direk 275 TL yalnız 3 ay önce maliye başvurmuştum . özürlü olan cocugumun maaşa bağlanması için 3 ay geçti bir cevap gelmedi evraklarımın ankaraya gittiğini biliyorum 7 yaşında olduğu için maaşını bakım ücretinde olduğu gibi annesi alacaktı. acaba maaş bağlanması onaylanıpta evde bakım parasının kesilmesi mümkün müdür ? bunu bugün yaşadım yarın da haftasonu olduğu için bunu arayıp soracağım bir yer bulabilir miyim onuda bilmiyorum. eğer bilginiz varsa yardımcı olursanız sevinirim. teşekkürler

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Hesap hareketlerini kontrol ettiyseniz hesabınıza yatan 275 TL nin nereden yattığını görmeniz lazım. Orada yazar 275 TL şuradan yatırıldı diye. Eğer SHÇ tarafından yatırılmışsa bir eksiklik vardır.

adrenal99

Üye
Üye
SHÇ tarafından yatırıldı ve bu hesabı sadece SHÇ kullanıyor. Gelen para zaten 275 TL daha önceki 634 TL geliyordu bunu ne istinaden yaptılar çözemedim..

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
O halde bunu öğrenmenin tek yolu SHÇ'e gidip sormak olacaktır.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Bulunduğunuz ildeki sosyal hizmetler ve çocuk esirgeme müdürlüğü.

Tekerlekli Sandalye