Evde bakım ücretinde adres değişikliğinde maaşın kesilme olasılığı nedir?

ilknur1905

Üye
Üye
iyi günler.öncelikle bu hizmeti verdiğiniz için teşekkür ederim.benim babam 74 yaşında özürlü ve evde bakım maaşı alıyoruz.
ve köyde ikamet ediyoruz.yakın zamanda bağlı bulunduğumuz ilçeye taşınmamız sözkonusu hastaneye daha kolay ulaşım için köyden kış aylarında zor oluyor.ikametgah değişikliğini sosyal hizmetlere yasal süresi içerisinde bildirdiğimizde maaş kesilirmi kseilirse ne zaman tekrar bağlanınır.bu konuda aydınlatırsanız memnun olurum.tekrar teşekkür ederim.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Köyden bağlı bulunan ilçeye taşınmanız halinde maaşınız kesilmez köyden ayrılıp ilçeye yerleştiğinizi gösterir ikamet ilmihaberini shç'ye teslim edip durumu bildirin bu durumda shç maaşınızı kesmeden devam ettirir büyük büyük olasılıkla maaş kesilmez ama neticede son karar shç'nin bekleyip görmek gerekir..
Neticeyi bizimle paylaşın lütfen.

melahatabla

Üye
Üye
özür dilerim ama adres değişikliğinde maaş kesiliyor ve tekrar aynı evraklardan yeniden hazırlanıp yeni bir hesap açılarak yeniden eve gelinip hasta ziyaret edilerek olur yada olmaz dendikten sonra eğer hastada ve gelirde bir değişiklik görmezlerse tekrar maaşa bağlıyorlar bu arada geçen aylarında maaşını ödemiyorlar valla izmir bana öyle yaptı sizin bölgede durum nedir bilemem ama bilginiz olsun diye yazdım

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Bu türden bilgileri vermeniz, tecrübe aktarımı yapmanız hepimiz açısından yararlı oluyor. Bu arada evde bakım ücretinde bu türden uygulamalarda ilden ile değişiklik oluyor. Örneğin bazı illerde her 6 ayda bir SHÇ yetkilileri bakıma muhtaç kişinin evine gelerek bakımının uygun bir şekilde yapılıp yapılmadığını kontrol ederken bazı illerde hiç kontrol yapılmıyor.

Tekerlekli Sandalye