Evde bakım ücretinde eve gelen heyetin gelme süresi belli mi?

Yağmur

Üye
Üye
arkadaşlar merhaba sonunda evde bakım maaşı için sağlık raporuna baş vurdum raporu alınca başvuracağım fakat eve kaç günde gelirler eve gelene kadar evde beklememmi lazım geldiklerinde evde olmasam sonuç ne olur ne yapmam lazım nasıl bir yol izlemem lazım öneriniz nedir ben öncedende yazmıştım saba saat 9 gibi çıkıyorum akşam 8 gibi eve geliyorum evdede kimse yok beni çağırsın ne yapabilirim

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Başvuruda eve heyet geldiğinde evde olmanız lazım çünkü evi evdeki koşulları görmeleri gerekiyor o yüzden evde olmanız gerekiyor en azından heyet gelip evde incelemeyi yapana kadar evde olmalısınız, evde olmazsanız daha sonra yine gelirler ama ne zaman sonra gelirler kurumun insifiyatinde, ayrıca kurumun eve ne zaman geleceğini daha önceden bilemeyiz il yada ilçedeki yoğunluk ve sıraya göre gelirler örnegin bir ilde sıra müracat azdır 3 ayda gelirler ama başka ilde yogunluk vardır 7 ayda gelirler bu konuda net birşey söylemek doğru olmaz evde olmanız sizin açınızdan ve maaşın bağlanması için sürenin kısalması açısından iyi olur.

Yağmur

Üye
Üye
mehmet bey öncelikle teşekkür ediyorum size yanlız anlamadığım 3 ay 7 ay bir insanın evde yatıp beklemesi çok uzun süre ben evde rahatsızlandığımda 1 hafta yatınca ayağa kalktığımda dengemi bile sağlamam zaman alıyor 3 ay yatsam daha kalkamam zannediyorum ben ce bu bir ceza gibi geliyor bu zaman bizim için bir ömür peki biz arasak veya onlar arasa diyeceğim ama tepki olurmu veya ne yapmak lazım teşekkürler

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Hayır hayır ben o müddeti örnek olarak verdim bu süreyi ancak shçek bilir çünkü onlardaki yoğunluk ve sıra ne kadar fazla az bilemeyiz bu konuda müracatı yaptıktan sonra sürekli kurumu arayıp gelecektiniz gelmediniz falan diye arayıp sorabilirsiniz ben bu sürenin ne kadar olacağını bilmem her ilde ilçede bu süre degişebilir bu konuda siz evde çok fazla durmanızın yatmanızın size sağlık açısından zarar vereceğini anneniz kuruma başvuru yaparken belirtsin erken gelmeleri veya geleceği zaman aramalarını rica etsin yapılacak başka birşey yok maalesef, anneniz rica edip durumu izah ederse kurum yardımcı olur sanıyorum

Tekerlekli Sandalye