Evde bakım ücretinde gelir hesabı nasıl yapılmaktadır?

blue18

Üye
Üye
iyi geceler. benim danışmak istediğim bir kaç konu var . annem iki diz protez ve kalça kırığı amelyatıyla heyete girdi, sonuç %65 sürekli ağır özürlü olarak çıktı. ancak evde bakım ücreti kriterlerine uyuyormuyuz pek anlayamadım doğrusu. evde yaşayan babam, özürlü annem ve oğlum var. oğlum bağkur lu kendi işyeri var ve bekar.. ben ise bekar olarak başka bir evde ikamet ediyorum. eve giren tek maaş babamın emekli aylığı 849 tl. bu şekilde kriterlere uygun oluyormu yoksa evde bakım ücreti alamıyormuyuz ? birde bağkur lu olan oğlum kişi başına düşen geliri etkiliyormu ? yani onun geliride eve giren para hesabına dahil ediliyormu ? onlara yardım için o evde ikamet ediyor .. cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim..

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Maaş için başvurulacak kişi engelli kişi yani onun evinde kimler ikamet ediyor ve bakıcıda o adrestemi ikamet ediyor? Ayrıca ikameti o adreste olan kaç kişi ve gelirleri neler?

blue18

Üye
Üye
evde üç kişi ikamet ediyor annem babam ve oğlum, bakıcı olarak emekli babam var. geliri olan iki kişi var babamın emekli aylığı ve oğlum, oğlum bağkurlu iş yeri sahibi. babamın emekli aylığı 849 tl oğlumun ise belli olmuyor işlerinin durumuna göre ama vergi mükellefi

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Anne engelli baba bakıcı anladım ancak çocugunda geliri göz önüne alınır ikameti ordaysa, ve kişi başına düşen gelir 2012 yılı itibariyle 448 lirayı geçerse maaşı alamazsınız.

blue18

Üye
Üye
hocam cevaplarınız için çok teşekkür ederim... oğlum, annem ve babama yardım için orada ikamet ediyor, bu durumda ikametini başka bir yere aldırsa sorun olurmu ? yani başvurmadan önce ikamet aldırmışsınız vs. gibi?

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Yok yok bir şikayet olmazsa kim bilecek evet ikameti alırsa gelir gider hesabından çıkar bu durumda anne engelli baba bakıcı evde iki kişi gelir 850/2= 425 lira eder maaş için gerekli kriterin altına düşmüş olur ve maaşı alırsınız başvuru için şartlarınız uygun iyi günlerde harcayın:):)

blue18

Üye
Üye
anladım üstad çok teşekkür ederim tekrar. hayırlı geceler

blue18

Üye
Üye
gelir hesabı

iyi günler, danışmak istediğim bir konu var, annemin %65 sürekli ağır özürlü raporu var ancak gelir hesabı ile ilgili problemimiz var kardeşim eşi ve 3 yaşındaki çocuğunun ikametini annem ve babamın yanına aldırdık, kardeşimin eşinin maaşı da gelir hesabına dahil edildi şimdi. babamı kendi yaşadığım eve aldıracağım. babamın maaşı annemle evli olduğu için oradaki hesaba dahil olur mu ?

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Kurum sormazmı siz evlisiniz adresiniz burası eşiniz nerde kalıyor diye sorar ve kasıtlı bir taşınma olduğunu anlar eşininkide dahil edilir.

gasek

Üye
Üye
merhaba
5 senedir babamdan dolayı evde bakım maaşı almaktayız. ilk bağlandığı zaman evde 4 kişiydik ve gelirimiz uygundu. şimdi kardeşimin ikametini başka bir adrese almasından dolayı 3 kişi kaldık ve benim maaşıma yapılan zamdan dolayı 70 tl kadar bir fazlamız oluyor. ben 24 yaşındayım ve aöf okumaktayım. ikametimi başka bir adrese aldırmam sorunu çözermi. ve bunu nerelere bildirmemiz gerekiyor.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Shçek'e bildirmelisiniz durumu kurum evde yaşayanları göz önüne bildirip ona göre hesaplama yapacaktır.

Tekerlekli Sandalye