Evde bakım ücretinde kişi başına düşen gelirin kaldırılacağı doğru mu?

mineyyy

Üye
Üye
Engelli bakım ücretinde kişi başına düşen gelir miktarına bakılmaksızın ödeneceğine dair bir şey duydum doğru mu aca?
Ben otistik ve işitme engelli oğlumla birlikte yalnız yaşıyorum, devlet memuruyum. Annem bakıyordu oğluma o bakarken bu maaşı bağlamadılar. 1.400 olan gelirim 3 e bölününce limiti aşıyor. Şimdi annem de hastalandı hastanede yatıyor, ortada kaldım. O kadar çaresiz hissettim ki geçen hafta sinir krizi geçirdim artık, beni de yatırdılar hastaneye çocuk ortada kaldı 3 gün. İşe gidemiyorum, izinim bitti, oğluma bakacak kimse yok. Ne yapayım istifa mı edeyim bilemedim. Etsem sosyal güvencesi nasıl olacak! Kullandığı koklear implantın kablolarına sadece ayda 500 dolar veriyorum Tl bile değil ve devlet ödeme yapmıyor. Sosyal hizmetlere durumu anlattım, bakım parası istemiyorum vijdanlı birini bulun oğluma baksın dedim o da olmadı. Nefes alacak halim kalmadı artık. Ne yapmak lazım arkadaşlar? Nasıl atlatıcam ben bu durumu?

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Hayır maalesef 2022 maaşı ve evde bakım maaşında engellilerin maaşları almasının önüne geçen gelir hesaplaması var ve kaldırılması tek temennimiz........

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Geçtiğimiz günlerde hükümet "evde bakım ücretlerinde kişi başına düşen gelir hesaplamasının" tamamen kaldırılacağı yönünde bir açıklama yaptı. Ama bu değişiklik için 3 yıllık bir plan ön görülüyor. Bugünden yarına olacak iş değil yani. Bekleyip göreceğiz.

mineyyy

Üye
Üye
Teşekkür ederim beyler, umarım kısa zamanda resmiyete intikal eder bu mevzu. Kolaylıklar dilerim...

Tekerlekli Sandalye