Evde Bakım Ücretinden Kesilen 'Hesap İşletim Ücreti' Geri Ödenecek

gülümse_hayata

Üye
Üye
Ziraat Bankası, tüm Türkiye’nin tepkisini çeken “Evde Engelli Bakım Ücreti”nden kesilen “hesap işletim ücretini” adım attı… İşte kararın ayrıntıları!

MAAS-EVDE.jpg

Best FM’de engelli vatandaşlarımızdan kesilen “hesap işletim ücretini” gündeme getirdi. Programda, devletin ağır engelli vatandaşlar için ödediği “Evde Engelli Bakım Ücreti”nden Ziraat Bankası’nın 3 ayda bir 15 TL kestiği dile getirildi ve devletin bir bankasının, devlet tarafından vatandaşa verilen bir paradan bu ücretin nasıl kesilebildiği soruldu. “Engelli vatandaşa devlet bankasının yeni engeller çıkarttığı” vurgulanan yayın sonrası Ziraat Bankası, Evde Engelli Bakım Ücreti alan vatandaşlarımız için harekete geçti.

KESİLEN ÜCRETLER İADE EDİLECEK

7 Aralık Cuma günü Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü devreye girdi ve kesilen ücretler için özel ekip kuruldu. Bugüne kadar engelli vatandaşlar için devlet tarafından ödenen paralardan kesilen ücretleri incelemeye alan ekip, konuyla ilgili rapor hazırlayacak. Rapor sonucunda Evde Engelli Bakım Ücreti’nden bugüne kadar kesilen tüm ücretler iade edilecek.

376 BİN 553 KİŞİ YARARLANIYOR

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı engelli kişilerin yaşamlarını öncelikle bulundukları ortamda sağlık, huzur ve güven içinde sürdürmesi, ihtiyacı olanların geçici veya sürekli bakım altına alınması için evde bakım hizmeti projesini başlattı. Evde bakım hizmeti kapsamında 376 bin 553 engelliye ödeme yapıldı. Bu veriler dikkate alındığında Ziraat Bankası’nın sadece bir yıllık kesintiler için yaklaşık 23 milyon TL’lik bir ödeme yapması gerekiyor.

Konunun bakanlık ile protokol yapılmamasından kaynaklandığı öğrenilirken, tekrar böyle bir sıkıntı yaşanmaması için en kısa sürede protokol imzalanacak ve engelli vatandaşlarımızdan bu ücretler bir daha kesilmeyecek.

haykolik

Üye
Üye
allah razı olsun devletimizden ve yetkililerden peki gülümse abla nezaman iade olacak acaba geri hesaplaramı yatacak kesilen paralar bugüne kadar kesilen paralarmı yoksa son kesilen paralarmı iade olacak vereceginiz cevaplar için şimdiden teşekkürler gülümse hayata abla saygılar

gizemliyol

Üye
Üye
güzel haber arkadaşlar olup bitenleri burda paylaşakım

gülümse_hayata

Üye
Üye
haykolik bugüne kadar kesilen tüm ücretler incelemeye alınmış ve açıklandığına göre kesilen ücretlerin tamamı iade edilecekmiş umarım böyle olur. Ama nasıl iade edileceği konusunda şuan itibariyle bir açıklama yok muhtemelen kesilen ücretler hesaplara yatacaktır. Bu konu netleştikce başlık altında bilgileri hep birlikte paylaşırız.

gizemliyol

Üye
Üye
allah sizden razı olsun gülümse hanım ben alalı kesiliyor yaklaşık 3 yıl dır kesiliyor yanı gelişmeleri buradan dakib edecegiz demi arkadaşlar

ibo38

Üye
Üye
Sevindirici bir haberde biz bakım maaşını teb bankasından alıyoruz . Diğer bankalar içinde geçerlimi bu uygulama?

okatur

Üye
Üye
bu ay ve 2 ay önce tam mmaş aldım ondan önceki iki ay ve gecen ayda kesilmişti maaştan bir miktar, bekleyeceğiz ne yazıkki...
teişekkürler gülümse...

gülümse_hayata

Üye
Üye
Rica ederim arkadaşlar ben sadece çıkan bir haberi paylaştım umarım bir an evvel bu uygula başlatılır ve tüm kesilen paralarınız hesaplarınıza tekrar yatırılır.

kadirekinci

Üye
Üye
Evde bakım ücretinden 3 ayda bir kesilen 15 TL engellilere geri ödenecek!

Başka bir forumdaki PRENSES nickli arkadaşımızın mesajından alıntıdır.

Evde bakım ücretinden 3 ayda bir kesilen 15 TL engellilere geri ödenecek

Ziraat Bankası Engellilere Geri Ödeme Yapacak

Ziraat bankası engellilerden kestiği paraları iade ediyor.

Ziraat Bankası, Best FM'in yayını sonrası tüm Türkiye'nin tepkisini çeken konu hakkında adım attı… İşte kararın ayrıntıları!

Best FM'de Haber Müdürü Tufan Yakar ve sevilen radyocu Cem Arslan'ın sunduğu, gazeteci Metehan Demir'in yorumlarıyla katıldığı Konuşan Türkiye programı, engelli vatandaşlarımızdan kesilen "hesap işletim ücretini" gündeme getirdi. Programda, devletin ağır engelli vatandaşlar için ödediği "Evde Engelli Bakım Ücreti"nden Ziraat Bankası'nın 3 ayda bir 15 TL kestiği dile getirildi ve devletin bir bankasının, devlet tarafından vatandaşa verilen bir paradan bu ücretin nasıl kesilebildiği soruldu. "Engelli vatandaşa devlet bankasının yeni engeller çıkarttığı" vurgulanan yayın sonrası Ziraat Bankası, Evde Engelli Bakım Ücreti alan vatandaşlarımız için harekete geçti.

KESİLEN ÜCRETLER İADE EDİLECEK
7 Aralık Cuma günü Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü devreye girdi ve kesilen ücretler için özel ekip kuruldu. Bugüne kadar engelli vatandaşlar için devlet tarafından ödenen paralardan kesilen ücretleri incelemeye alan ekip, konuyla ilgili rapor hazırlayacak. Rapor sonucunda Evde Engelli Bakım Ücreti'nden bugüne kadar kesilen tüm ücretler iade edilecek.

376 BİN 553 KİŞİ YARARLANIYOR
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı engelli kişilerin yaşamlarını öncelikle bulundukları ortamda sağlık, huzur ve güven içinde sürdürmesi, ihtiyacı olanların geçici veya sürekli bakım altına alınması için evde bakım hizmeti projesini başlattı. Evde bakım hizmeti kapsamında 376 bin 553 engelliye ödeme yapıldı. Bu veriler dikkate alındığında Ziraat Bankası'nın sadece bir yıllık kesintiler için yaklaşık 23 milyon TL'lik bir ödeme yapması gerekiyor.

Konunun bakanlık ile protokol yapılmamasından kaynaklandığı öğrenilirken, tekrar böyle bir sıkıntı yaşanmaması için en kısa sürede protokol imzalanacak ve engelli vatandaşlarımızdan bu ücretler bir daha kesilmeyecek.

Haberin sonunda denildiği gibi normalde Kurum Ziraat Bankası ile protokol yapmalıydı ama yapmadılar benim Hesabımdan şu ana kadar 45 TL kesildi. Bu haber gelmeseydi Tüketici hakem heyetine başvuruda bulunacaktım.

kadirekinci

Üye
Üye
Sevindirici bir haberde biz bakım maaşını teb bankasından alıyoruz . Diğer bankalar içinde geçerlimi bu uygulama?

Büyük ihtimalle kurum Teb ile çalışanlarada yardımcı olacaktır.

Eğer Ziraat'lilere verilip Size iade edilmezse İnternette birçok emsal karar mevcut, Hesap işletim ücretini geri almak için Bulunduğunuz kaymakamlıktaki Tüketici hakem heyetine başvurabilirsiniz,

Veya Türkiye Bankalar Birliği Tüketici Sorunları hakem heyetine internet üzerinden başvuru yapabilirsiniz.

kadirekinci

Üye
Üye
Geçen gün Ziraat Bankası'nın ATM'sinden para çekerken bir şey dikkatimi çekti, haberde de denildiği gibi Kurumumuz Ziraat bankası ile Maaş anlaşması protokolü yapmamıştı,

ATM'de Maaş hesabı menüsü var, eskiden oraya giremiyordum, dün bu haber üzerine bir deneyeyim dedim, 2 tane hesabım var, o menüye girdiğimde Evde bakım maaşı aldığım hesap gözüktü ve aynen şu yazı yazıyordu;

Bu hesapla ilgili onay bekleyen güncelleme işlemi bulunmaktadır.

inşAllah gerekli tanımlama yapılır ve 3 ayda bir 15 TL'miz kesilmez.:)

ferhan

Üye
Üye
hesap işletim ücreti

slm..ii geceler.arkadaşlar birşey sorcam..aranızda hesap işletim ücretini geri alan varmı acaba...aldıysanız nasıl bir yol izlememiz gerek yönlendirirmisiniz..

tarık1

Üye
Üye
hesap işletim ücreti

arkadaşlar Teb bankası bakım maaşından gecen ay 18 bu ayda 19 tl para kesti bu normalmidir. ne yapmamız lazım

İsen Buga

Üye
Üye
Bu normal değil, asrın soygunudur ama sizin banka ile yaptığınız imzaladığınız sözleşmesini okumak gerek: okumadan imzalamış iseniz, ilgili sözleşmeyi talep edin tekrar okuyun. eğer o tür madde yok ise geri isteyebilirsiniz.

Tekerlekli Sandalye