Evde bakım ücretine yılda kaç kez başvuru yapabiliriz?

Ömer35

Üye
Üye
dört ay önce bakım ücretine başvurmuştuk fakzt kişi başı gelirimiz 390 lira olduğundan başvurumuza red yanıtı almıştık.
Şimdi bakım maaşı için kişi bzşı gelir 400 liraya çıkmış. Bu durumda bizim gelir durumumuz uygun ama 4 ay arayla ikinci kez başvurulabilirmi onu bilmiyorum. Böyle bir şart varmı acaba bakım parasına yılda bir kez başvurulur şeklinde

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Yönetmelikte bu konuda bi ibare yok ancak mantıksal olarak şöyle yapılması gerekir, siz başvuru yapmışsınız ve dosyayı teslim etmişsinizdir, ancak gelir durumunun uygun olmamasından başvuru kabul görmemiştir, durum böyle olmuştur ama evrakları dosyaları size geri vermezler, size xxx sebepten dolayı maaş almanız uygun görülmemiştir diye bir yazı gönderirler sizede böyle oldumu ona göre bi yanıt vermek istiyorum?
Dediğim gibi degilse nasıl bir başvuru yaptınız süreç nasıl ilerledi?

Ömer35

Üye
Üye
başvurumuz kişi başına düşen geliri aştığı için red edilmiş.bize söylenen bu.ayrıca yazılı yanıt vermediler bize.eve geldiler incelediler biz size dönecez dediler aradan 1 ay falan geçti kardeşim shç e gidip sorduğunda öyle söylemişler.yani yazılı değil sözlü red cevabı aldık.şimdi ne yapalım.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Yapmanız gereken bi durum anlatır dilekçe yazıp maaşın bağlanması gerektiğini talep etmektir bunun için şöyle birşeyler yazabilirsiniz;

........tarihinde yapılmış olan başvurumuz yönetmelikte gösterilen kişi başına düşen gelir sınırı olan 380 liralık miktarı 10 liralık bir oranla geçmiş olup kişi başına düşen gelirimiz 390 lira olduğundan maaş başvurumuz kabul edilmemiş ve onaylanmamıştır. Ne varki 01.07.2011 tarihi itibariyle kişi başına düşen gelir asgari ücretin yükselmesiyle 400 liraya çıkartılmıştır, bizim yine kişi başına düşen gelirimiz 390 liradır, bu durumda evraklarımın tekrar incelenmesi ve maaşımızın bağlması konusunda bir engel olmadığını belirtir ve gereğinin yapılarak tarafıma yazılı yanıt verilmesi gerektiğini arz ve talep ederim.

Böyle bir dilekçe yazar verirseniz durumunuz tekrar incelenir ve maaşınız bağlanır yeni başvuru süresi ile ugraşmanıza gerek yok zaten yönetmelik bir süre belirtmemektedir.

melahatabla

Üye
Üye
merhabalar ben bu konuya cevap vermek istiyorum daha önce yaşadım dilekçenizin sınırı yok yönetmelikte iki kez itirazdan sonra değerlendirme yapılmaz denir ama ben 5 altı defa denedim sonunda aldım tamamen orada çalışanların insiyatifine bağlı

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Selamlar melahat hanım,
Yönetmelikte, bir yıl içinde en fazla iki defamı müracaat edilir deniliyor? Ben böyle bir ibareye rastlamadım. Yada siz farklı bir şeymi söylemek istediniz. Konuyu biraz açarmısınız lütfen.

melahatabla

Üye
Üye
merhaba halil bey

hayır yanlış anlamışsınız bana verilen baş vuru kağıdında iki defa red alan yani onaylanmayan başvurularınız için tekrar değerlendirme yapılmayacağını belirtiyordu

Tekerlekli Sandalye