evde bakım ücretleri ile 2022 maaşları birleştiriliyormu ?

serbetcimehmet

Üye
Üye
Buradaki valilik departmaninda calisan memur arkadaslardan resmi olmayan edindigim bilgiye istinaden evde bakim ucreti alan ve 2022 alan kalici surekli raporu olan engellilerin 2022 maaslari sonlandirilip kesilen 2022 maaslairinin evde bakim ucretine dahil edilip ikisini birlestirilerek tek maas seklinde, diyelim ki 700 evde bakim ucreti 2022 aya bolundugunde diyelim 365 1100 kusur tl olarak tek olarak yatacagi hususunda valiliklere devredilen yeni uygulamalarin temmu itibariyle uygulamaya gececegi yonundeki edindigim bu bilgi hakkinda duyum alan varmi diye konuyu paylasmak istemistim

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Öyle bir uygulama çok saçma olur. Zira bakım ücreti bakıma muhtaç kişinin bakıcısına, 2022 maaşı ise özürlünün kendisine veriliyor. Kimin parasını kime verecek bunlar.

sinandeniz

Üye
Üye
bakıcı maaşınıda belki engelliye verirler o şekilde olabilir fenada olmaz illa birilerine muhtaç olmaktan kurtulur engelli kişide hayırlısı

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Hayır sinan, o senin dediğinde bakıcı maaşının verilme nedenine ters. Devlet bu maaşı engelli kişinin yakınına vererek şunu demek istiyor; sen çalıştığın için evindeki engelliye bakamıyormusun? öyleyse sen çalışma ben sana para vereyim otur evinde engelline bak.

serbetcimehmet

Üye
Üye
evet aynen halil kardeşim 2007 de evde bakım ücretini ilk çıkarttırdığımızda bize de aynı şey söylenmişdi baba ya bile verilemiyor anneden başlıyor uygulama çalışması yada başka bakamadığı durumlarda engelliye bakacak 2. kişilere çıkabiliyor bu uygulama diye biliyorum

Tekerlekli Sandalye