Evde bakım ve 2022 maaşı alıyoruz. Adresimiz değişecek. Ne yapmalıyız?

armin

Üye
Üye
merhaba arkadaşlar biz beyoğludan gaziosmanpaşaya mecburi taşınıcaz
ben 3aylık engelli maaşı alıyorum ayrıca annem evde bakım maaşı almakta
araştırıyım dedim okuduğum yorumlar ürküttü beni..
ailede birtek abim çalışıyor asgari ücret ile
aklıma takılan 2maaşta kesilir deniyor.
ne yapmalı kimi ilçe değiştiği için sorun olmaz deniyor kimisi kesilir deniyor..
aklım karıştı. 2maaş içinde nere adres değişikliği için başvurulmalı ? aydınlatırsanız sevinirim

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
2022 Maaşınız kesilmez ancak kuruma dilekçe yazarak adres degişikliğinizi bildirin bunun için yeni ikamete geçtiğinizi gösteren bir ilmuhaberle birlikte bir dilekçe ekleyip kuruma gönderin yeterli olacaktır.
Evde bakım maaşı olayına gelince kuruma adres değişikliğini bildiriniz ilçe degişeğinden maaşın kesileceğini sanmıyorum yeni geçtiğiniz adresin bağlı olduğu ilçe müdürlüğüne gidip bakım maaşı aldığınızı bu adrese taşındığınızı belirtin onlar dosyayı isterler maaşınız kesilmeden devam edecektir, kesilmez büyük büyük ihtimal olmaz ancak bu dosya isteme olayında bi ihtimal bi kaç maaş geçici olarak durdurulabilir, ancak komple kesilmesi söz konusu olmaz.
Son olarak yeni geçilen adresin bağlı olduğu shçek ile daha önceki shçek müdürlükleri aynı ise adresi degiştirdiğinizi belirtmeniz yeterli olacaktır.

armin

Üye
Üye
aydınlattığınız için çok çok teşekkürler..
2022 Maaşı aynen dediğinizi yapıcam..
zor olan ise evde bakım maaşı.
bir kaç maaştan kastınız 3ay alamazmıyız alamazssak toplu veriyorlarmı ?
anlamadığım affınıza sığınıyorum ilçe müdürlüğü ile shçek ayrı
kurumlarmı ikisinede bildirmek gerek öylemi.

ayrıca kurum tekrar eve gelip
bakma durumu yok deilmi başka yerdede
kurum gelip kontrol edicek deniyor

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Büyük ihtimal eve gelip bakmazlar ancak shçek uzmanlarının takdiri tabiki gelebilir ayrıca maaşın geçici durdurulması söz konusu olursa toplu para verilmez.

armin

Üye
Üye
şu açıdan sordum bazıları. 4 5ay sonra almışlar
düşünün bu çok zor duruma düşeceğimiz anlamına geliyor..
ek gelir olmadığından..
shçek bulunacağımız ilçede varmı bilmiyorum..
babam pek bilgili deyil.
ilçeden ilçeye umarım uzun sürmez.
bakalım soriyim nerede yapmış yinede burdan yazarım teşekkürler

armin

Üye
Üye
babama sordum ilk başvuru bahçeli evlerde ki
shçek te yapmış..
dilekçe yazsak yeterlimi..
yoksa gidip söylemek mi daha iyi olur ?

sinandeniz

Üye
Üye
bu şekilde birkaç maaş kesintiye uğrayıp ve daha sonra toplu para aldıklarını duymuştum almadıkları ayların parasını bu evde bakım maaşıda tamamen urumda çalışan memurların insiyaftlarına bağlamış devletde bi yardım yapıyo allah razı olsun da tuzuda yalatıyo :)

thecoool2

Üye
Üye
bizim adres degişikliginde dolayı bakım maaşımız durdurulmuş shçek gelmelerini 2aydır bekliyoruz toplu parayı çekemiyorsunuz dediler kurum kontrol edecekler onay verdikten sonra maaşa baglanacak (gidip söylemen yeterli degildir dilekçe yazman lazım )

thecoool2

Üye
Üye
bu şekilde birkaç maaş kesintiye uğrayıp ve daha sonra toplu para aldıklarını duymuştum almadıkları ayların parasını bu evde bakım maaşıda tamamen urumda çalışan memurların insiyaftlarına bağlamış devletde bi yardım yapıyo allah razı olsun da tuzuda yalatıyo :)

adres degişikliginde dolayı 2 ay paramız verilmedi toplu parayı alabiliryormuyum ?

sinandeniz

Üye
Üye
maaşın yatmaya tekrar başlayınca alamadığın maaşları alman lazım çünkü daha önce bir arkadaşımız birkaç ay aksayan maaşnı aldığını söylemişti ( anti parantez kendi düşüncemide söyleyim bu evde bakım maaşı konusunda memurların insiyaftleri daha çok önplanda oluyo bir ilde olan şey diğer ilde değişiklik gösterebiliyo ne hikmettir anlamış değiliz tipip bir türkiye işlerinden biri gerçi allah kolaylık versin arkadaşım umarım herşey yolunda gider

thecoool2

Üye
Üye
Saollasın Kardeş

Tekerlekli Sandalye