Evde bakım ve 2022 maaşı gelir kriterleri

xxmehmetxx03

Üye
Üye
arkadaşlar simdi devletten aldigimiz 2022 maaşi ve evde bakim maaşida gelirdenmi sayiliyor evde sigortali falan yok emeklide yok bu ayliklarla geçiniyoruz ben kizimada engelli raporu alicam bu iş nasi olcak kafam karisti şimdi kizimada rapor alirsam evde 4 engelli olcak bu devletin verdiği maas gelirdenmi sayiliyo kafam karisti.

toplamda 7 kisiyiz annem ve nenem arka evde oturuyo ev ayri ama adres ayni geciyo.
bu konuda bi aydinlatin tesekkurler

septik

Editör
Editör
[MENTION=10570]xxmehmetxx03[/MENTION]

2022 Engelli maaşı alabilmek için hanenin toplam gelirlerinin hanede yaşayan kişi sayısına bölünüp kişi başı 701 tl nı aşmaması gerekiyor. Siz kızınıza için sydv na müracatınızı yapınız, sizin gelir testinize bakarlar eğer kişi başı gelir muhtaçlık sınırı altında kalıyorsa kızınızı sağlık raporu için hastahaneye sevk ederler, %40 ve üzeri oran verilirse 2022 maaşı bağlanabilir.

gececi01

Üye
Üye
[MENTION=10570]xxmehmetxx03[/MENTION]

2022 Engelli maaşı alabilmek için hanenin toplam gelirlerinin hanede yaşayan kişi sayısına bölünüp kişi başı 701 tl nı aşmaması gerekiyor. Siz kızınıza için sydv na müracatınızı yapınız, sizin gelir testinize bakarlar eğer kişi başı gelir muhtaçlık sınırı altında kalıyorsa kızınızı sağlık raporu için hastahaneye sevk ederler, %40 ve üzeri oran verilirse 2022 maaşı bağlanabilir.

sayın septik 1400 tl evde bakım 750 tl 2022 110 tl elektrik yardımı hadi diyelimki 1000 tl de aracın 120 de 1 toplam=3250 eder bakın şimdi benim 4 tane çocuğum var eşim var ve ben 6 kişiyiz 3250/6=550 tl eder yani %100 hakediyorum yeşil kartı ama adamlara bana hanede araç kaydı var diyor engelli ötv den muaf araç yani devletn bana verdiği hak olan bir araç ve 500 tl gelire aracı eklemiyorum 1000 tl eklediğim halde kişi başı 550 tl ettiği halde 701 tl yi geçmediği halde yeşilkartı araç bahanesi ile vermiyor 1 hafta öncede cimere yazı yazdım gönderdim aile bakanına dedimki yeşil kart hanede kişi gelirine göremi veriliyor hanede engelli aracına göremi veriliyor daha cevap gelmedi bekliyorum tam bir komedi

septik

Editör
Editör
[MENTION=4669]gececi01[/MENTION]

Cimerden cevabı beklerken birde müracaat ettiğiniz sydv na bir dilekçe ile muhtaçlık sınırının altında bir gelirim olduğu halde bana 2022 engelli maaşı bağlamıyorsunuz diye sorun ve dilekçenizde cevabı yazılı olarak istediğinizi belirtin. Bakalım gerekçeleri neymiş.

gececi01

Üye
Üye
[MENTION=4669]gececi01[/MENTION]

Cimerden cevabı beklerken birde müracaat ettiğiniz sydv na bir dilekçe ile muhtaçlık sınırının altında bir gelirim olduğu halde bana 2022 engelli maaşı bağlamıyorsunuz diye sorun ve dilekçenizde cevabı yazılı olarak istediğinizi belirtin. Bakalım gerekçeleri neymiş.

sayın septik sizin dediğinizin en alasını yıllarca yapmak istedim en kral dilekçe yazarım her türlü yasa ve kanunu okur işletirim lakin burası türkiye bu elimde olan diğer maaşlarında kesileceği anlamına gelir gelmezde gelir oyüzden bazan şaka ile yazdıklarım arasında 2022 kesilen insanlara devlet sizin fazladan 1 tane prinç tanesini aldığınızı gördüğü an keser o yüzden gece 23.59 da tam kapanmak üzere iken bir marketten siyah bir poşet içerisine aldıklarınızı koyarak yağmur yoksa dahi siyah bir şemsiye altında sokak lambası palamış sokaklardan evinize gizlenerek girin nolur nolmaz göktürk 1 uydusu engelliler için yollanmış olabilir resminizi alır 2022 keser tıpkı trafik cezaları gibi

serbetcimehmet

Üye
Üye
2022 maaşı ayın 8.de olan ödemeler hesaplara gecti arkadaslar bilginize

septik

Editör
Editör
@oguzhandnz

2022 Engelli maaşlarında ödemeler il, il ayrılmıyor doğum tarihinin son rakamına göre tüm Türkiye de aynı anda yatıyor. Sizin bahsettiğiniz evde bakım maaşı olabilir.

oguzhandnz

Üye
Üye
Hayır benım dedıgım 2022 maası

Tekerlekli Sandalye