Evde engelli maaşı için gelen heyet

Büşraarda

Üye
Üye
Merhaba arkadaşlar
Annem ve babam %90 raporu olan down sendromu kardeşim için evde bakım maaşına başvuru yaptılar 1, 2 ay sonra eve heyet gelmiş ama kardeşimle ben dışardaydık. Kardeşim 11 yaşında, annem arayıp hemen çağırayım çok yakınlar demiş arka komşumuzdaydık. Heyette gerek yok adres tespiti için geldik sonra yine geliriz diyip gitmişler 2 ay oldu gelen giden yok e devlette de baktığımız da kayıt bulunamadı diyor. Daha önce başına böyle bir şey gelen oldu mu ? Sorun mu çıkar yoksa yine gelirler mi? Şimdiden çok teşekkür ederim.

UGUR89

Moderatör
Moderatör
Merhaba arkadaşlar
Annem ve babam %90 raporu olan down sendromu kardeşim için evde bakım maaşına başvuru yaptılar 1, 2 ay sonra eve heyet gelmiş ama kardeşimle ben dışardaydık. Kardeşim 11 yaşında, annem arayıp hemen çağırayım çok yakınlar demiş arka komşumuzdaydık. Heyette gerek yok adres tespiti için geldik sonra yine geliriz diyip gitmişler 2 ay oldu gelen giden yok e devlette de baktığımız da kayıt bulunamadı diyor. Daha önce başına böyle bir şey gelen oldu mu ? Sorun mu çıkar yoksa yine gelirler mi? Şimdiden çok teşekkür ederim.

Bakılan engelli evde olmadığı için maaş bağlanmamıştır. Tekrar geleceklerdir ancak bu ne zaman olur bilmiyorum. Birde malum pandemi dönemindeyiz. Bu yüzden bu süre normale göre uzun sürebilir. Tekrar geldiklerinde engelli birey evde olursa maaş bağlantısı takip eden ayda yatacaktır. Maalesef yapabileceğiniz birşey yok. Tekrar belmelerini beklemeniz gerekiyor.

Bynewlife47

Üye
Üye
Bence kuruma gidip basvurunuzu yenileyin. Ve durumu anlatin. Bekle babam bekle olmasin

SM-G611F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Büşraarda

Üye
Üye
Teşekkür ederim cevabınız için zaten olumsuz bir şey dememişler ama çocuğun evde olmaması sorun olur mu diye merak ettim. Daha önce de başlatmıştık babam işe girince iptal ettirmiştik o zaman böyle adres tespiti için gelen olmamıştı

Büşraarda

Üye
Üye
Babam aradı pandemiden dolayı gitmek istemedi toplu taşıma kullanmak zorunda diye ama aradığında pandemi yoğunluk var falan demişler

UGUR89

Moderatör
Moderatör
Teşekkür ederim cevabınız için zaten olumsuz bir şey dememişler ama çocuğun evde olmaması sorun olur mu diye merak ettim. Daha önce de başlatmıştık babam işe girince iptal ettirmiştik o zaman böyle adres tespiti için gelen olmamıştı

Engelli birey evde olmadığı için adres tespiti demişlerdir. Sorun olmaz ama 2.geldiklerinde engelli birey mutlaka evde bulunsun. Aradığınızda da aynen belirtiğim gibi maalesef pandemi olduğu için uzun sürebiliyor. Umarım en kısa zamanda gelirler.

mazkan85

Üye
Üye
bizim adres değişiklihinden bakim parasini kestiler eylül ayinda .sonra başvurmak için edirneye gittim adres degisiklinizi bize bildirseydiniz kesmezdik dediler.
tekrar dan başvuru yapman gerek dediler ama başvuru yapa bilmen için uzunkoprüden dosyanin edirneye gelmesi gerek dediler dosyam kasim ayinda edirneye gelmiş aradilar gel başvurunu yap başvuru için gittim senin dosyan zatenvar çiftçi olduğum için sadece ilçetarimdan gelir hesabi yaptirip buraya getir dediler
tekrardan maasi bağlicaz normalde evegelip görmemiz gerek dediler ama pandemiden dolayi evgezmeleri bu ara yapilmi yor dedi ama bizim muhtari arayip bizim hakkimizda bilgi almislar muhtar bana öyle dedi.
sonra tekrardan gittim başvurumuz ne oldu diye öğrenmek için
onaylandi dedi kasım ayinda baktinin parasini aralik ayinda alicaksin dediler .ve aralik ın 1 inde maasim güncellenmiş 15 inde çekerim

Tekerlekli Sandalye