Evden Çıkamayan Öğrencilere Mobil Eğitim Erzincan'da başladı

gülümse_hayata

Üye
Üye
Avea, hayata geçirdiği “Avea Mobil Eğitim Projesi” ile eğitim ve öğretimde fırsat eşitliğinin sağlamasını ve bilişim teknolojilerinin eğitim alanında daha fazla kullanılmasını mümkün kılıyor.

Eğitimde yeni bir dönem başlatacak projenin ilk uygulaması mobil dönüşümü tamamlanan Erzincan Milli Piyango Anadolu Lisesi’nde hayat buluyor!

Hasta olduğu için okula gidemeyen öğrenci evden dersini online olarak takip edebilecek, gerekli durumlarda başka bir sınıfın dersine Sanal Sınıf sistemden bağlanabilecek, İngilizcesi’ni geliştirmek isteyen öğrenciler aynı sistem üzerinden yabancı bir eğitmen ile sesli pratik yaparak dil becerilerini geliştirebilecek ve veliler serviste ve derste çocuklarını gözlemleyebilecek…

Türkiye’nin yaşam kalitesini artırmayı ve ülkemizin bilgi toplumuna dönüşüm sürecine katkıda bulunmayı sorumluluğu olarak gören Avea, mobil teknolojilerin hayatın her alanına katkı sağlayacak şekilde yayılması amacıyla yeni projelere imza atmaya devam ediyor. Bu vizyonla, Avea tarafından hayata geçirilen Avea Mobil Eğitim Projesi eğitimde yeni bir dönem başlatıyor.

Proje kapsamında mobil dönüşümü tamamlanarak ilk uygulamasına Erzincan Milli Piyango Anadolu Lisesi’nde başlanan Avea Mobil Eğitim Projesi eğitimde ve öğretimde fırsat eşitliğinin sağlanmasını, teknoloji ile bilgiye erişim seçeneklerinin artırılması ve bilginin ülkemizin her ferdine eşit olarak ulaştırılmasını mümkün kılıyor.

Türkiye’nin teknoloji şirketi olarak bilginin artık sadece kitaplarda ve okul çantalarında olmadığı bilinciyle yola çıkan Avea, Mobil Eğitim Projesi ile bilgiye erişimin sınırlarını kaldırıyor. Türkiye’nin geleceği olan gençlerin eğitimine katkıda bulunarak, geleceğe güvenle bakan bir neslin yetişmesine imkân sağlıyor. Pilot uygulaması Erzincan Milli Piyango Anadolu Lisesi’nde başlatılan proje ile engelli veya hasta öğrenciler derslere evlerinden, hastanelerden, bakım evlerinden ya da bulundukları yerden katılabilecekler. Avea Mobil Eğitim Platformu ile öğretmenler derste işlenecek konuyla ilgili video paylaşabilecek, sınıfta olan veya derse gelememiş öğrenciler de dersle ilgili bu içeriği tablet bilgisayar üzerinden takip edebilecekler. Proje kapsamında sunulan Avea E-Kitap hizmetiyle öğrenciler kitapları zaman ve mekândan bağımsız olarak okuyabilecekler. AVEA Mobil Soru-Cevap uygulaması ile sınavlarına hazırlanabilecekler, kendilerini ölçümleyebilecekler. Farklı nedenlerden dolayı dersin boş geçmesi durumunda öğrenciler başka bir sınıfın dersine Avea Sanal Sınıf uygulaması ile bağlanabilecekler. Öğrenciler Ankara’daki yabancı bir eğitmen ile yine aynı platform üzerinden bağlanarak İngilizce pratik yapabilecek, İngilizcelerini geliştirme imkânı bulacaklar. Proje kapsamında sınavlar mobil ortamda yapılabilecek ve sonuçlar aynı anda öğretmenlere iletilecek. ,

Proje kapsamında öğrencilere sağlanan ayrıcalıklara ek olarak veliler de teknolojinin olanaklarından yararlanma fırsatı bulacak. Kablosuz Avea Jet Kameralar ile sınıf içi ve okul içi görüntüler okul yöneticileri ve öğretmenler tarafından cep telefonu aracılığıyla izlenebilecek. Avea Veli Bilgilendirme Servisi ile veliler çocuklarının devamsızlık durumunu, sınav sonuçlarını cep telefonlarından öğrenebilecekler. Yine öğrenci servislerine yerleştirilecek kameralar aracılığıyla veliler ve yöneticiler okul servislerini anlık olarak takip edebilecekler.

Projenin detaylarının paylaşıldığı basın toplantısı, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın katılımlarıyla, Avea CEO’su Erkan Akdemir ev sahipliğinde Erzincan Milli Piyango Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirildi. Toplantıda, proje kapsamında sunulan hizmetler canlı demonstrasyon aracılığıyla paylaşıldı.

Basın toplantısında bir konuşma yapan Avea CEO’su Erkan Akdemir; “Avea bir iletişim ve teknoloji şirketi... Ama aynı zamanda ülkemizin hedeflerini sahiplenen, değerlerine duyarlılık gösteren bir şirket. Bu anlamda toplumumuzun yaşam kalitesini artırmayı ve ülkemizin bilgi toplumuna dönüşüm sürecine katkıda bulunmayı sosyal sorumluluğumuzun çok ötesinde adeta bir varoluş nedeni olarak görüyoruz. Elimizi taşın altına koyduğumuz alanlardan birini de eğitim alanı oluşturuyor. Artık hepimiz biliyoruz ki; bilgi sadece kitapların sayfalarında değil, bilgi sadece okul çantalarının içinde değil, artık bilgi yaşamın her anında ve her yerinde. Önemli olan ise bu bilgiye ulaşım seçeneklerini artırmak ve ülkemizin her ferdine sunmak, teknolojiden yararlanarak fırsat eşitliği yaratmak, özellikle eğitim alanında Ahmet’i, Zeynep’i, Mehmet’i “bir” yaparak, yetişmiş bireyler haline getirmek. Biz bu hedeflerle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Türkiye’nin geleceği için üretiyor, geleceğimiz için geliştiriyor ve geliştirdiklerimizi ülkemizin hizmetine sunuyoruz. Avea Mobil Eğitim Projesi de ülkemizin geleceğine hizmet eden, çocuklarımızın eğitimine sağlayacağı katkı bakımından benzersiz bir proje olacak’’ dedi.

Konuşmasında, eğitim alanında yeni bir dönem başlattıklarının altını çizen Avea CEO’su Erkan Akdemir; “ Avea Mobil Eğitim Projesi ile farklı alanlarda olduğu gibi eğitimde de yeni bir formatın yaratılması için öncülük ettik. Bugün mobil dönüşümü tamamlanan Erzincan Milli Piyango Anadolu Lisesi’nde pilot uygulamaya başlamanın heyecanı yaşıyoruz. Projemiz, eğitimde fırsat eşliliğinin sağlanmasında bir dönüm noktası olacak. Geliştirdiğimiz yeni nesil mobil eğitim çözümlerimizle öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi ve velilerimizi aynı platformda buluşturuyor, eğitim kalitesinin artmasına, bilgiye ulaşımın hızlanmasına ve kolaylaşmasına destek oluyoruz. Ortak değerlerimizi sahiplenen, bu milletin parçası olan, bu toplumla beraber yaşayan, kalbi hizmet verdiği insanlarla birlikte atan bir teknoloji şirketi olarak önümüzdeki dönemde de ülkemize fayda sağlayan projelerimizi devam edeceğiz.’’ diyerek sözlerini tamamladı.

gazetepor

Tekerlekli Sandalye