Eve kontorola gelen SHÇ yetkilileri bakıcıyı evde bulamazsa.?

atiye13

Üye
Üye
evde kontro ıcın kurumdan gelseler annem yanımda olmaz ıse maas kesılırmı ısım oldugunda kardesım bakıyor lutfen cevap

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Bir iki kontrolde bakıcı olarak gösterilen kişinin evde bulunmaması bi sorun yaratmaz da her seferinde evde bulamazlarsa sorun çıkabilir.

atiye13

Üye
Üye
ya hasta annem olmazsa

annem dıger kızına gıtse ama yanımda ıkamet etse sorun olurmu ne sıklıkla gelırler 4 aydır alıyorum

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Her ilde SHÇ yetkilileri eve kontrole gelmiyor. Geldikleri illerdede 6 ayda bir geliyorlar diye biliyorum. Senin bulunduğun ilde kaç ayda bir gelirler onu bilemem.

ayşe ege

Üye
Üye
kontrol için eve gelen heyet bizi evde bulamazsa ne olur

iyi akşamlar arkadaşlar,Allah hepimizin yardımcısı olsun...benim bir sorum var yardımcı olursanız sevinirim...bakım ücreti için başvuru yaptım kabul edildi,ancak bende bazı endişeler yarattı çevremden duyduklarım...ben oğlum için başvurdum % 70 raporu var beyin tümöründen tedavi görüyoruz ancak oğlum yatalak değil çok şükür..nöbetlerimiz denge proplerimiz olmadığı takdirde diğer çocuklar gibi sokaktada oynuyor geziyorda,bazen bende yakın mesafedeki komşum,fırın market gibi yerlerede çıkıyorum.şimdi heyetten kontrele böyle bir durumda geldiklerinde çocuğu yada beni evde yalnız gördüklerinde sorun yaşarmıyız yaşarsak bu olabilir.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Ayşe hanım SHÇ yetkililerin kontrolu her ilde uygulanmıyor, uygulan illerde ise 6 ayda bi kontrol ediliyor. Sizi yada oğlunuzu evde bulamazlarsa nedenini uygun bir dille anlatırsınız anlayış gösterirler. Sonuçta onlarda insan evladı. Halden anlarlar.

keramet

Üye
Üye
büyük illerde özürlü bakıcısı ile gidebilecek durumda ise her sene ilçedeki bu konu ile ilgili heyete kendileri giderek özürlü kişiyi görüp dosyasını yeniden aktif hale getiriyorlar beklerseniz iki yılı geçiyor gelmeleri çünkü üç kişilik bir memur heyeti oluşturuyor yetişemiyorlar gelebilecek özürlü kişi ve bakıcılarına senede bir kez gelmelerini rica ediyorlar kendileri gelemiyecek kadar özürlülere gidiyorlar
benim kardeşim zihinsel özürlü heyet mamaş baglandıktan iki seneyi geçen bir zamanda geldi gördü ekim ayıydı bir yıl sonra ekim ayında kendiniz getireceksiniz dedi geçensene eki ayında götürdüm ismini yazdılar tc nosunu aldılar işimiz bitti zaten getirmezseniz maaş kesilebilir dediler
bu ekimde allah nasip ederse gine götürecegim yannızca özürlü kişinin yaşadıgını tespityi için
evde bakıyı bulamazsa diye birşey yok evde özürlü varsa mutlaka bir kişi vardır o kişi o an için yeterlidir ama özürlüyü tek başına bulurlarsa o zaman sorun var demektir heyetin geldigi gün aile fertlerinden birinin evde bulunması yeterlidir zaten heyet önceden randevu almıyor gelecegim diye o gün siz bir kaç ssatligine bir iş veya biraz nefes almak için dışarıda olabilirsiniz aile fertlerinden biri olması yeterli zaten gelen heyet bakıcıyı degil özürlünün durumunu görmek için geliyor

Tekerlekli Sandalye