Eve kontrole gelip, bulamadıklarında bir ibare bırakıyorlar mı?

darkzine

Üye
Üye
Merhaba engelliler.gen.tr ailesi,

Dün ankarada evde bakım maaşı yatınca, bende bugün %80 ağır engelli babamı sabah hamama götürüyüm dedim. Biz yokken zil çalmış o aradada evde annem vardı şeker hastası kendisi, bu aralar şekeri sık düşüp yükselmeye başladı tamda o an şekeri düşmüş 2 kere zil sesine kalkamamış yetiştiğinde kimse yokmuş kapıda camdan bakıncada elinde dosya olan bir adamı görmüş seslenmiş ama duymadan gitmiş. eve geldiğimizde öğrendik.

Fakat kapıya yada posta kutusuna bir not bırakılmamış. Sizlere sorum bu gibi durumlarda evde bulamayınca kapıya bir ibare bırakıyorlar mı? Forumda çok gördüm evde bulamayınca maaşım kesildi diyen mağdur insanları ona istinaden bu konuyu açtım..

babam 2022 maaşı alıyor ve bende aylık bakım ücretini alıyorum.. her ikisi içinde gelmiş olabilirler yada başka biriside olabilir ama kafama takıldı.

Cevaplarınız ve ilginiz için şimdiden teşekkür ederim, iyi günler..

onur54

Üye
Üye
Evdebakim maasi aliyorum bizede heyet gelmisti evde yoktuk ertesi gun telefonla aradilar hastanede oldugumu soyledik sorun olmadi

gülümse_hayata

Üye
Üye
Birkere gelip evde bulamadıkları için maaş kesilmez insanlar evine kapanıp kurum yetkililerinin gelmesini beklemesi gibi bir durum sözkonusu olamaz. sürekli 3- 5 kez bu durum tekrarlanırsa ozaman sıkıntı olabilir.

onur54

Üye
Üye
Gulumse hayat mesela kizim 9 ile 16 saatleri arasinda okulda schek bildirdik o saatlerde gelme ihtimali var mi

gülümse_hayata

Üye
Üye
Bu konuda net birşey söylemek zor bildirmiş olmanıza rağmen buna dikkat eden heyet görevlisi olabilirde olmayabilirde.

sinandeniz

Üye
Üye
ben adanada yaşıyorum 4 senedir bakım maaşı almaktayım 3 defa kontrole gelmişler ve ben 3ündede evde yoktum yani oturupta evde ha geldiler ha gelecekler diye geri kalan hayatımızıda kurum yetkililerinide bekleyerek geçirecek deyiliz herhalde

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Sinan ha geldiler ha gelecekler diye bekleyemeyiz ancak sizin shçek uzmanları biraz insiyatifi olumlu kullanmış başka bir shçek uzmanı olsa şırrak diye keserdi maaşı.

Tekerlekli Sandalye